Wpis z mikrobloga

Kazdy pisze jaka to rosyjska armia jest slaba. No nie wydaje mi sie. UE i UK trenuje ukrainskich zolnierzy od 2014 roku, wiec to sa ciezkie 8 letnie treningi pod okiem najlepszych zawodowcow. Teraz dodatkowo te treningi sie nasilily. To jedno. A drugie? 28 panstw wysyla bron, czolgi i maszyny wojenne na ukraine zeby walczyc z ta niby armia wydmuszka? No coz nie wiem czy tak mozna pisac o armii ktora musi walczyc na obcym terenie przeciwko tak naprawde 28 innym panstwom. Teraz niby beka ze uciekaja z Chersonia. Serio? Ktos sie spodziewal ze nawet druga armia swiata da rade przeciwko calemu globowi. Do tego USA wzmacnia dostawy. To tak jakby wziac reprezentacje Brazylii i kazac jej grac przeciwko Polsce, ktora dala obywatelstwo najlepszym z innych krajow. Tak to niestety wyglada i smianie sie z Rosji, ze nie daja rady jest conajmniej naiwne, tak jak ta zarzutka.

#wojna #ukraina #rosja
  • 25
@wiem_wszystko: nie walczy z 28 państwami, tylko z jednym państwem. Każde z tych 28 państw wysyła sprzęt w ilościach takich aby zachować własne zdolności operacyjne. Gdyby te 28 państw weszło na pełnej w Rosję to już by byli pod granicą Chińską, a USA zamiast wracać drogą którą przyszli, to witali by się ze swoimi machając im czapkami w stronę Alaski xD Ruska onuca 3/10 bo odpisałem
@wiem_wszystko: ale kumasz że budżet ruskiej armii to 5 mld dolarów a ukrainskiej okolo 1/10 tego?

Serio? Ktos sie spodziewal ze nawet druga armia swiata da rade przeciwko calemu globowi


Wszyscy? Pamietasz drugi dzien wojny, gdy CIA proponowala Zelenskiemu ewakuacje do Lwowa, a on odpowiedział że potrzebuje amunicji a nie podwózki?
@wiem_wszystko: Zarzutka, czy nie, ale sporo racji w tym jest. Odwrót z prawego brzegu Dniepru przeprowadzili bardzo sprawnie. A to jeden z najtrudniejszych manewrów, który bardzo łatwo może zakończyć się pogromem. Nie tylko wycofali się w terminie, ale tym razem, biorąc pod uwagę skalę operacji, w ręce ukraińskie nie wpadło praktycznie nic ze sprawnej techniki. O jeńcach nie mówiąc. Pomoc Ukrainie (28 państw, koń by się uśmiał) jest w rzeczywistości niewspółmierna
@Sahelantrop:
Podziwiam was serio. Nawet psycho prawacy w Rosji uwazaja to za porażkę i już domagają się głowy Putina, a tu nadal sa mirki co tłumaczą sowietów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@loczyn: Racjonalne myślenie niedobre jest, prawda? Przez różowe okulary lepiej widać. Zdradź z łaski swojej kto w Rosji domaga się głowy Putina. Wystarczą 3-4 nazwiska. Olka Dugina oczywiście pomiń, bo to akurat nie pierwszy taki jego występ. Zresztą natychmiast wpis usunął.