Wpis z mikrobloga

@Groenekan: Sapkowski stawiał na jakość a swoje poglądy może co najwyżej przez przypadek tam przemycił, nigdy się też tym nie chwalił a ja nie odczuwam że ktoś chce mi wciskać swoje poglądy na siłę.
W netflixowej ekranizacji jest naodwrót, tam oszołomstwo bez talentu domaga się ocen 10/10 za lewicową propagandę.
Ciri + Mistle. Wystarczyło od początku się trzymać książek.


@PanNiepoprawny: Myślisz, że wrzucą do serialu scenę molestowania seksualnego osoby niepełnoletniej przez osobę tej samej płci? Nie sądzę.
@PanNiepoprawny: Może ja czytałem inną książkę, ale każdorazowo dziwią komentarze pod tym co Netflix może w serialu wsadzić (co akurat niezbyt mnie interesuje), że "przecież Ciri w książce była lesbijką". Ja to jakoś inaczej zapamiętałem...
@PanNiepoprawny:

Mistle była ciepła, pachniała żywicą i dymem. Jej dłoń była mniejsza od dłoni Kayleigha, delikatniejsza, miększa. Przyjemniejsza. Ale dotyk wyprężył Ciri ponownie, ponownie skrępował całe ciało lękiem i wstrętem, zwarł szczęki i zdusił gardło. Mistle przywarła do niej, przytu­lając opiekuńczo i szepcząc uspokajająco, ale w tym sa­mym czasie jej drobna dłoń nieustająco pełzła jak ciepły ślimaczek, spokojny, pewny, zdecydowany, świadom drogi i celu. Ciri poczuła, jak żelazne cęgi wstrętu i
I wreszcie, jeśli już, to prędzej można by mówić o jej biseksualizmie, bo jeśli dobrze pamiętam Ciri dobierała się też do mężczyzny, tym razem niczym nie przymuszana.


@Jan_K: raczej on do niej i stwierdziła, że w sumie może mu dać ale nie zdążyła

No nie nazwałbym tego przyzwoleniem w myśl współczesnych standardów. Już sama sytuacja, gdzie Ciri nie miała de facto żadnego wyboru, potrzebowała grupy, a chwilę wcześniej wbrew jej woli
jemu odmówiła, jej też mogła


@PanNiepoprawny: Nie odmówiła, w ogóle nic nie mówiła:

Ciri była sparaliżowana strachem, a ze ściśniętego, boleśnie suche­go gardła nie dobyłaby krzyku, nawet gdyby chciała go dobywać. Ale nie chciała. Cisza i mrok były lepsze. Bez­pieczniejsze. Swojskie, Kryły jej przerażenie i wstyd. Jęknęła.

Jak pisałem wyżej to Mistle ją obroniła.

raczej on do niej i stwierdziła, że w sumie może mu dać ale nie zdążyła

Być może,