Wpis z mikrobloga

@blogger: Mój tip jest taki, że do małych części (zwłaszcza tych bardziej "egzotycznych", których się ma np. 5 czy 10) świetnie sprawdzają się (u mnie przynajmniej) te pudełeczka na leki dla seniorów, że masz np. przegródki na dni tygodnia i "rano, południe, wieczór, noc" czy coś w tym rodzaju. One kosztują grosze i jest masa różnych rozmiarów do wyboru. One są zwykle sporo mniejsze niż jakieś szufladki na śrubki etc., więc
@texas-holdem: jeden zestaw szufladek z chowaj.com zawiera 56 szufladek - obecnie mam 3 takie zestawy i jeszcze ze 2-3 by mi się przydały, żeby posegregować klocki tak jakbym chciał.
Wcześniej rośliny miałem w jednej dużej szufladce - ale teraz jak dokupiłem kolejny set, to podzieliłem je na kilka mniejszych.
Podobnie zrobiłem ze zwierzętami: obecnie mam 4 kategorie - 1. zwykłe farmerskie, czyli krowy, konie, owce, króliki, wiewiórki itp, 2. latające -
Pobierz
źródło: comment_1668453936sz40E960yoT2bJxtfgtefM.jpg
No właśnie, ja podchodzę inaczej – mam jakieś 60 kategorii (nie licząc tych małych pudełeczek z mikro przegródkami) ale podzielone pod kątem tego co jest mi zwykle potrzebne jednocześnie, gdy buduję. Np. wszystkie typowo "konstrukcyjne" płytki mam razem, grube bricki mam razem (bo nie buduję raczej np. z samych 2x2, więc po co mi je dzielić – tylko bym musiał więcej pudełek wyciągać z szafy), wszystkie koła razem z podwoziami, etc. Np.
@texas-holdem: woreczki stosuję jak mam dużonjakiegoś asortymentu żadko używanego, np jak kupię coś w pick amd brick, szufladki z podziałem na każdy rodzaj bricku bardzo mi się przydają jak chcę rozebrać, albo złożyć jakiś set. Poka ile masz wszystkich bricków x2 jak możesz, i jak masz to posortowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blogger: W sensie grubych kwadratów? Ja je połączę w kolumny, żeby zajmowały najmniej miejsca, to mieszczą się w pudle wielkości, bo ja wiem, dwóch pudełek na buty (albo nawet jednego, na większe buty). Przy czym jak rozkładam sety to zazwyczaj je też pakuje do worka jako set (pudełka składam jedno w drugie w piwnicy) – klocki do freestyle'u mam osobno.
@texas-holdem: a to nie jest uciążliwe? Za każdym razwm jak chcesz coś ułożyć, to musisz iść do piwnicy, wyciągać pudełka, w kórych są mniejsze pudełka, w których są woreczki, ja wchodzę do pokoju i za dzwiami przy ścianie mam waszystko czego potrzebuję dosłownie w sekundę i tak samo szybko mogę klocki chować. Co więcej zauważyłem że częściej z nich korzystam gdy są w szufladkach, a nie w pojemnikach.
@blogger: Nie nie, w piwnicy mam same pudełka (po setach, nie wyrzucam ich, tylko wkładam jedno w drugie). Sety pakuje w roki strunowe (zajmują jakieś 1/4 miejsca wtedy). Freestylowo nie buduję dekompletując sety prawie nigdy. Mam osobne klocki od tego. Ostatnimi czasy buduję głównie automaty różnego typu, jak chcesz to wrzucę później – jak zbuduję, bo mam w głowie dopiero – tj. na święta, świąteczną, zmechanizowaną "ekspozycję", w której zamierzam użyć
@texas-holdem: mi też dziaiaj przyszła xD
Ja wiekszość setów właśnie dekomponuję do tyvh szufladek, ale równie szybko mogę mając tak posortowane klocki je złożyć do kupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poka co tam zbudowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)