Wpis z mikrobloga

ja teraz czekam aż w końcu wydadzą remastera faraona z kleopatra


@PurCzysty: No troche średnio to wygląda bo wydali demo remastera, ludziom się nie podobało sporo rzeczy (ogromna liczba bugów jak na planowaną datę premiery, zmiana stylku graficznego przechodniów na kreskówkowy jak z gry mobilnej, przebudowanie całego interfejsu) i od tamtego czasu demo nie jest już dostępne a twórcy przestali się komunikować z fanami. Także nie hajpowałbym się, tylko podchodził ostrożnie.
Całe szczęście jest Nebuchadnezzar.


@poprostumort: Grasz, ma już sens ta gra? Obserwowałem ją i z tego co widziałem to na premierę wydali grę, która była jakby samym jądrem z gier Sierry (bez wojska, religii, katastrof itp.), a dopiero potem w update'ach zaczęli to obudowywać czymś więcej. Podobnie zresztą było z Lethis - Path of Progress (zresztą od gości robiących remake Faraona). Zupełnie inny setting, jednak z bardzo mocną inspiracją grami Sierry,
@cult_of_luna: Po dłuższym graniu w Zeusa i Cesarza ciężko było, przynajmniej mi, wrócić po latach do Faraona - jednak to, że nie trzeba się martwić w tych nowszych grach o bezpośredni dostęp pracowników do budynków mocno rozleniwia. Szkoda, że wersje tych gier na GOGu nie mają polskiego dubbingu (chyba że coś się w ciągu kilku lat zmieniło), bo dużo dodawał do klimatu rozgrywki, a m.in. "Gdzie moja włócznia? Jak mogę być
Grasz, ma już sens ta gra?


@Jan_K: Tak, zdziwiło mnie że wydali pełniaka bez tak ważnych elementów (zamiast pójść w Early Access) - pograłem trochę, było spoko ale bez głębi. Teraz po ostatnich aktualizacjach gra się zdecydowanie lepiej - przebudowana religia, wydarzenia, katastrofy. Brakuje wojska/walki ale ma to wejść z następną aktualka razem z rozbudowaniem dyplomacji. IMO warto kupić (nawet chyba teraz jest na promce) bo już sie gra dobrze a