Wpis z mikrobloga

Czołem! Pytanie od świeżego gracza. Jako, że wbiłem 60 lvl, trochę sobie posprawdzałem pvp, dungeony i raidy i mam małą zagwozdkę co do itemów. Jak to jest, czy z eq które pochodzi z pvp za punkty honoru, nada się na PvE? I odwrotnie, czy eq z PVE nada się na PVP? Obecnie mam ilvl 245, itemy zdobyłem głównie z dungeonów, po czym zacząłem się zastanawiać z której mechaniki najlepiej zdobywać gear, lecz gdzieś przeczytałem właśnie, że eq z pvp nie nadaje się na pve. Jak to z tym jest?

#worldofwarcraft
  • 8
@elsky: możesz nosić itemy do pvp w pve jezeli maja wiekszy ilvl od twoich itemow w pve. W druga stronę to ciut bardziej skomplikowane, bo w pvp chcesz mieć jak najwięcej versality. Jeżeli item do pve, ktory nie ma versa chcesz uzywac do pvp to musialby miec naprawde odczuwalnie wiekszy ilvl (myślę, że z 10-15). No i pod zadnym pozorem nie chcesz używać trinketow z pve do pvp. Premia do staminy
@Bulfrogg: okay, wszystko się wyjaśniło, czyli głównie rozchodzi się o versality którego potrzebuje w PvP. W takim razie jako pierwsze do pvp kupie trinkety. Dzięki za info.
@elsky tak. Poczytaj sobie za co jaka statystyka odpowiada. Co do versa to zmniejsza on otrzymywane obrażenia i zwiększa twoje leczenie co w przypadku pvp jest bardzo ważne.
Nie pamietam czy działa to też na czas trwania cc ale na 80% tak
@Siemien: ok wiem jak działa versa już, to w takim razie czemu versa nie jest konieczne w PvE skoro podnosi dmg i leczenie? Itemy z PvE są po prostu lepsze, ale nie mają versality? Czy jak to wygląda?
@elsky: chodzi o skalowanie, vers jest wazny w pvp poniewwz wiecej przezywalnosci daje, w pve statystki jak haste, mastery, crit maja lepsze skalowanie tzn za kazdy ich pkt jest wiecej dpsa niz za vers oczywiscie vers dla jakiejs klasy moze byc tez dobry w pve jak chyba dla ww monka ogolnie to jest dosc skomplikowane aby swiezakowi to wytlumaczyc na chwile obecna powinienes po prostu znalezc how to dla swojej klasy