Wpis z mikrobloga

@Cukrzyk2000: no ja wiem, że Katar to specjalna kategoria, bo tam to inaczej świat wygląda,
ale w sumie podobne napisy mogą być na wielu polskich galeriach czy domach....

Wypadki na budowach w 2022

Ze wstępnych danych wynika, że w pierwszym półroczu 2022 roku poszkodowanych w wypadkach na budowie zostało 1581 osób. W ich wyniku śmierć poniosło 21 pracowników. Dla porównania rok temu te liczby wynosiły - 1584 poszkodowanych w wypadkach i
@Cukrzyk2000: BHP? statystyki nie uwzględniają wypadków, kiedy udało się janusza wynieść poza budowę lub był w stanie na tyle złym, że bali się ruszyć...

ja się tylko odnoszę do emocjonującego tytułu, masa dzieci gin dla nas, możesz również np opisać zę mamy krwawe telefony, baterie, samochody - kopalnie w Afryce też z BHP nie mają dużo wspólnego, a jakoś Katar jest teraz na świeczniku przez imprezę....
@theodolit: Tylko że u nas, w krajach rozwiniętych (względnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) dokłada się wszelkich starań by do takich zdarzeń nie dochodziło. Jak komuś dzieje się krzywda to zazwyczaj przez omijanie i nieprzestrzeganie przepiów BHP. Tam wypadki dzieją się, bo firmy mają #!$%@? jajca na tych pracowników. Niektóre źródła podsją 6500 zgonów przy samych stadionach, to jaka skala musi być w kontekście całego kraju, gdzie wielkie
@sierramikebravo: ja tylko wytykam hipokryzję, ja np zdaje sobie sprawę że ignoruje 99% złą tego świata

pomijam teflon, samochód czy ubrania wytworzone w wyniku niewolniczej pracy ludzi, w tym dzieci - zatruwanie środowiska, wpędzanie w biedę i żerowanie na czym się da, ale mamy telefon, samochód czy co tam sobie chcesz

delegujemy smród i ubóstwo do np Chin czy krajów afrykańskich i tego nie widzimy... tak jak urządzenia elektryczne nie są
@Cukrzyk2000: korporacje, media i inne tego typu gówna pierwsze do krytyki mundialu i próbowania stworzenia w nas poczucia winy. No powiedzmy, że się przejmę i nie będę oglądał munidalu, i co? Gówno.

Niech media zbojkotują, niech nie transmitują. Niech koncerny się wycofają ze sponsorowania tej imprezy. Oni mają wpływ na to, ale oczywiście tego nie zrobią, bo kasa jest ważniejsza, ale ty szaraczku obwiniaj się za śmierć ludzi, których nie znałeś