Wpis z mikrobloga

szanowne państwo, może ktoś polecić opony/rozwiać wątpliwości?

do tej pory miałem 2 komplety - zima/lato, zastanawiam się nad wielosezonem

rozmiar 195/55/16, samochód astra g 2 1.6

auto użytkowane głównie w mieście, południe polski (około Krakowa) ale często jeżdżę do domu rodzinnego, który jest na #!$%@? i gdzie lubi przysypać w zimie (właśnie nie wiem czy tutaj już lepiej zimówki wziąć)

trochę czytałem tag i pojawił mi się ten wielosezon w głowie, zastanawiałem się nad Falken Eurowinter HS02 (zimówki) lub Hankook Kinergy 4s2 h750 (wielosezon)

niestety w sprawach około-motoryzacyjnych jestem zero i wolę podpytać

#motoryzacja #opony #samochody
  • 15
@maciik: Mam kinergy i miałem micheliny crossclimate. Szczerze polecam. Wiadomo, że nie dorównają np. nokianom winterproofom, ale wystarczy że będziesz jechał 10km/h wolniej i będziesz miał te same wyniki :) Ogólnie z wielosezonów opłaca się na pepperze upolować promo na te najdroższe i najlepsze, nie ma co kupować taniochy.
@Neuroatypowy: nie wiem. Co do opon, zależy jakie przebiegi roczne robisz. Jak jeździsz sporo, to bezapelacyjnie dedytkowane zimówki i letnie opony, jak mało i w mieście to wielosezon.
Wielosezon nigdy nie będzie lepszy od porównywalnej jakości opony letniej/zimówki.
@dzapanisko widziałem, bardzo dziękuję, ale kurde chyba chińskie służby (mam Xiaomi) ograniczają mój dostęp do wiedzy, bo też nic z tym nie mogę zrobić.... Jeszcze jedną prośba jak się nie pogniewasz. Wyślij mi w jednej wiadomości tak samo jak przed chwilą link a po spacji wszystko co jest w linku po ".com/"
@maciik: O panie, co się stało, że w astrze G 1.6 masz 16 calowe koła. Ogólnie wyraźnie przepłacasz za opony w tym rozmiarze.
Jakie masz ET i szerokość w tych felgach.. co to za felgi są?
Wielosezon nigdy nie będzie lepszy od porównywalnej jakości opony letniej/zimówki.


@dzapanisko: ale mając X złotych kupisz za to komplet wielosezonów, a nie 2 komplety (lato/zima), więc ten wielosezon będzie o niebo lepszy od tych 2 kompletów.