Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych Mirków co pracują na >= 2 kontrakty, jak sobie ustawiliście setup jeśli chodzi o monitory? Mam 34 curved jako główny + mam do wykorzystania 1x24 1920 x 1200, 1x 24 2560 x 1440 oraz 1x 27 2560 x 1440 i nie wiem co sobie zostawić a co sprzedać xD Biurko 160x80

Raczej główny 34' na jedną pracę (chociaż #!$%@? widać screen sharing) i dla drugiej pracy 2x24? Może być tłoczno

Czy po prostu się #!$%@? z przepinaniem kabli, w zależności od którego na którym kompie pracujecie?
#programista15k #programista25k #monitory
  • 17
@wutermelon: Tylko, że ja muszę widzieć cały czas co się dzieje na dwóch komputerach.
Kvm switch pomoże mi w sytuacji gdy mam 1 laptop podłączony do 1 ekranu i 2 laptop podłączony do 2 ekranu, ale pracuje tylko na 2 ekranie, który jest największy i chciałbym zamieniać monitory?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@famir96: stacja dokująca która obsługuje 3 monitory + mysz+ klawiaturę+ wyjście na słuchawki i mikrofony wszystko wpinane jednym kablem USB (3.0 szybkie) przepinam sobie choć myślę nad kupnem switcha do USB żeby sobie przełączać jednym przyciskiem
@zibizz1: Czyli jak Ci na jednym kompie ktoś pisze na czacie, a Twoj zestaw klawiatura + myszka jest podłączony do drugiego laptopa na którym robisz taska, to musisz przepinać kable od klawiatury i myszki? Chyba nie czaje
@famir96: tak, jak masz 2 lapki wpięte do kvma i obserwujesz co się na nich dzieje + wielki monitor na środku, to 1 klikiem możesz 'wrzucić' sobie obraz z lapka na główny, jeśli sobie na każdym ustawisz mirror image, bo jak dasz extended, to zwyczajnie rozszerzy obraz z lapka, a chyba nie o to Ci chodzi
@wutermelon: Ty mówisz o sytuacji, że mam po środku 1 monitor i po lewej pierwszy otwarty lapek i po prawej drugi otwarty lapek, tak? Wolałbym rozszerzać...czat na każdym lapku, a na dużym monitorze programy do pracy. Będzie się dało tak żeby 1 klikiem zamienić ten extended z pierwszego lapka z extended z drugiego lapka?
@famir96: Nie widzę problemu, żeby ustawić w extended w taki sposób, że na laptopach widzisz czat/tickety, a na rozszerzonym widoku na głównym monitorze będziesz miał narzędzia. Tylko nie będziesz widział rozszerzenia z lapka, który nie jest aktywnie wrzucany na główny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zibizz1: Czyli jak Ci na jednym kompie ktoś pisze na czacie, a Twoj zestaw klawiatura + myszka jest podłączony do drugiego laptopa na którym robisz taska, to musisz przepinać kable od klawiatury i myszki? Chyba nie czaje

@famir96: dokładnie tak. Ale nie jest to dla mnie problem. Przepinam się jak skończę pracę na jednym komputerze a zaczynam na drugim prywatnie. Zgarnianie kasy za pracowanie w tym samym czasie u dwóch
Zgarnianie kasy za pracowanie w tym samym czasie u dwóch różnych klientów jest nieetyczne.


@zibizz1: to może być genialny pomysł na startup w obecnych czasach. Usługa dla pracodawców, w której wrzucają dane swoich programistów i godziny, w których zalogowali czas. Jak jedna osoba pracuje w tym samym czasie dla dwóch pracodawców to miga im alert, a potem jest wyciąganie konsekwencji.