Wpis z mikrobloga

Znajomemu rok temu pomagałem w zakupie 125. Tak się wkręcił w jazdę wraz z żoną że w tym roku przejechali już 10 tys km. Jeździ specyficznie ponieważ ciągle jeździ z vmaxem i narzeka na wibracje na kierownicy (moim zdaniem są dość małe)
Na wiosnę chce robić prawo jazdy A i kupować motocykl.
I teraz słuchajcie bo jest ciekawie.
Chce sobie kupić jakąś niszowa v250cm3 od hondy za 11 tys bo po tyle chodzą. On chce osłonę od wiatru a tą hondą takiej nie ma.
Więc za podobną cenę przedstawiłem mu różnej maści 600cm3.
On stwierdził że nie chce, bo się boi że się zabije.[]
Więc mu tłumaczę że tylko od niego zależy jak szybko chce jechać.
On się upiera przy tej swojej 250cm3
Więc zaproponowałem 2 modele 250cm3.
I to za 5-6 tys zł jak się dowiedział że mają TYLKO 21 KM to stwierdził że ich nie chce bo ten jego model 250 ma 28 KM i będzie szybciej jeździł czyli dla niego ekstra(_ )
WEŹCIE ZROZUMCIE TĄ LOGIKĘ.

Ostatnio opowiadałem mu o silniku sv650 i jego nudnej dziadkowej charakterystyce pracy, że jest idealna dla początkującego.
W najbliższym czasie mam zamiar go namawiać na vstrom650.
BO MA TAM WSZYSTKO CZEGO CHCE OD MOTOCYKLA.

PYTANIE BRZMI, czy dl650 ma tak samo miękki i dobijający przód jak w SV?
Drugie gość ma 170 cm i 75 kg wagi.
Będzie dwiema stopami dosięgał do ziemi?

#motocykle
  • 5
@mpetrumnigrum: Powiedz mu prostym językiem - ta 250 to wyciągnie max 20 v max więcej niż 125. Zaliczałem od początku 50,125, 600( w międzyczasie miałem 400tke) i 1000. Czułem przeskok z 50 na 125 ze przynajmniej zaczynam jechać i nie blokuje ruchu, czułem ogromny przeskok na 600 i mega radość ze mogę jechać ile chce. Przy tysiaku to już nie było tej podniety. Tak samo będzie pewnei u niego dalej na
On stwierdził że nie chce, bo się boi że się zabije.[]


@mpetrumnigrum: Ja wychodzę z założenia, że łatwiej sobie krzywdę na 125 zrobić. Teraz to widzę, jak jeżdżę na 600. Kolega zmieni zdanie, jak zacznie jeździć na placu.

Chce sobie kupić jakąś niszowa v250cm3 od hondy za 11 tys bo po tyle chodzą.


@mpetrumnigrum: Pokaż mu jeszcze Suzuki Inazuma 250. W miarę nowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mpetrumnigrum: Zostaw mu tę 250. Może to ten podobny typ charakteru co ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli co się uprze i za wszelkie skarby nie zakceptuje zmiany, więc musi uczyć się na własnych błędach i być zawiedziony z własnych oczekiwań ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tyle że ja potrafię pójść na kompromis ( ͡º ͜ʖ͡º)