Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Co myślicie o amortyzowanej sztycy rowerowej. Ja wiem ze to ciężkie i gówno. Alee kolejna znana mi osoba od roweru ma problem z kręgosłupem. Kiedyś czytałem pracę o wpływie kostki brukowej na uszkodzenie kręgosłupa. Wymieniłem siodelko że sportowego na takie bardziej miękkie i amortyzacja o niebo lepsza. Może amortyzacja sztycy też coś da? Ja i tak mam bardzo ciężki. Trekkingowy rower. Sama nóżka waży 1 kg. 2 bagażniki itd. Co myślicie?
#rower #pytanie #rowery
  • 10
@Simfecstio: Zamontowałem w rowerze żony cane creek. Jest zadowolona. Żona wcześniej jeździła na suntour ncx i nie czuje różnicy między nią a canecreek. Na małych nierównościach typu bruk jest trochę bardziej komfortowo. Taka sztyca moim zdaniem ma sens tylko jak masz wyprostowana pozycje na rowerze.
@Simfecstio: nie wiem jak te pantografowe bo nie miałem.
Za to te teleskopowe miałem i to niesamowite gówno. Działa tylko w idealnym położeniu, naciśniesz bardziej ze skosa to się klinuje.
@Simfecstio: kurcze to nie może się udać, naciągają was, człowiek ma w sobie dużo zawiasów do amortyzacji tylko jak ktoś nauczył się jeździć na rowerze jak na kanapie czyli cały ciężar ciała na dupę której się nie podnosi na żadnej przeszkodzie, to nic nie pomoże. Mój różowy pasek nie może wstać na rowerze, mówi mi że nie ma siły ale przecież widzę, że się boi, heh, dałem jej spokój z rowerem,
  • 0
@T1001 wut xd to ja niestety czy stety mam manierę ze dość dużo jeżdżę na stojąco. Ogólnie lubię stać xd kiedyś nawet korbę na kwadrat ukręciłem. W sensie support czy jak to tam się zwie. Koleś w sklepie nie mógł uwierzyć ze ten metal pękł. Ale na co naciągają xd ja to raczej chciałbym zadbać o swoje zdrowie. Tylko w sumie trochę drogie te pantografowe. Bałbym się ze ukradną xd
@Simfecstio: moim zdaniem, takie ruchome elementy razem z siodłami na sprężynach, pogarszają sytuację na trasach powyżej 20km, cały na tym "pływasz", nie wiem jak ma być to zdrowe dla przestrzeni między kręgami ale anatomem pasjonatem nie jestem.
@Simfecstio: @T1001: to odpowiadam jako pasjonat anatomii, teoretycznie wszystko co bedzie powodowac sciskanie i rozciaganie krązków międzykręgowych jest bardzo wskazane dla kręgosłupa, z tym że to tyczy sie np chodzenia biegania, sprawa zmienia się jeśli podczas jazdy jestes mocno pochylony do przodu, wtedy poprostu mogą działać za duże siły, ale nie jest to też takie 0-1. Bardzo istotne dla tego czy cos tam sie będzie psuć jest np poziom nawodnienia
  • 0
@Jazielony mam rower crossowy. Rama duża ale mam tez długie nogi xd pochylenie większe niż na góralu ale dużo mniejsze niż na kolażowce. Tak pomiędzy. Nie mam żadnych schorzeń. Myślę że ułożenie mam bardzo dobre bo potrafię cały dzień być na rowerze i jest ok. Kompromis między nogami rękoma A dupa. Bardziej chodzi o prewencję. Czy dużo pić wody
@Simfecstio: tak, ostatecznie najprostsza rada to picie dużej ilości wody, to zapewni lepszą amortyzację tkanek. Tak naprawde w tym przypadku to prewencja urazów nie ma tak duzo wspolnego z tym jakie masz siodełko. Jeśli nie masz masz protruzji czy przepuklin krążka to powinieneś dbać o to żeby zmienić pozycje - podejdz do tego tak - skoro w neutralnej pozycji mięśnie trzymające kręgosłup mają do wykonania prace X to przy dużym pochyleniu