Wpis z mikrobloga

Witam, jestem nowym użytkownikiem PS5 i ogarniam powoli co z czym. Dzisiaj napotkałem mój pierwszy problem ponieważ język główny na konsoli w systemie mam ustawiony PL, natomiast jestem raczej fanem oryginalnej ścieżki dźwiękowej w grach + napisy. Jednak z tego co zauważyłem ponieważ mam ustawiony ten język PL to dźwięk od razu mi się ustawia właśnie na ten język i nie potrafię tego zmienić. Da się ustawić aby gry uruchamiały się z oryginalnym dźwiękiem plus polskie napisy pomimo języka PL w systemie? Znalazłem jedną opcje w ustawieniach która by o tym świadczyła, jednak gdy to ustawiłem to w grze którą już miałem zainstalowaną nadal jest ten PL dźwięk i nie wiem jak to ustawić. Może w nowych grach już będzie ten angielski.

#ps5 #playstation
  • 6
@Nobody88: niestety sony jest #!$%@?, w PS4 rozwiązaniem okazało się przestawienie całego języka konsoli na angielski - zrobiłem to pod Spider-Mana i juz tak zostało ( ͡° ͜ʖ ͡°), kolejna porażka jest brak możliwości zmiany przycisku potwierdzenia na poziomie konsoli miedzy X a kółkiem - gdzie japonczycy preferuja potwierzdenie w kolku bo jest najblizej krawedzi kontrolera a EU/US woli symbol X bo jest najnizej z 4 dostępnych
@Nobody88: Póki co w każdej grze którą uruchamiam mam opcje wyboru audio w ustawieniach (zazwyczaj zakłada audio lub dźwięk w grze), także raczej nie jest to dużo roboty.
@machus666: Nie hejtowałbym za to aż tak sony. Co za problem w opcjach gry dać możliwość zmiany języka? Dużo gier tak robi i jest to jedyne akceptowalne rozwiązanie, a nie sztywne przyspawanie się do języka systemu na konsoli.


@nostalgiwolf: no i właśnie dlatego hejtuje sony w Spider-Manie i wielu innych grach nie pozwala na takie zmiany. Osobna ciekawostką, jest ze takie Diablo 3 ma osobny "numer" na platformie Sony, przez co majac teoretycznie droższa płyte z niemiec czy reszty europy - nie mozna sciągnać ani ustawic jezyka polskiego, trzeba kupic konkretna plyte na polski rynek.