Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu FR 955 solar i zastanawiam się, czy zakładać szkło ochronne.
Z jednej strony gorilla glass może szybko złapać rysy, a z drugiej szkło pogorszy możliwości solara, oraz zakładam, że ekran będzie mniej przejrzysty.

Czy według was warto założyć szkło ochronne?
Jeśli ewentualnie pojawią się ryski, to istnieje jakaś opcja/serwis, który wymieni mi ekran?

#garmin #forerunner
  • 6
@Pyxelr: nie powiem Ci jak się będzie miało działanie solara ze szkiełkiem, pewnie może działać lekko gorzej niż bez, ale uważam, ze szkiełko warto przykleić. Zawsze daje to dodatkowe zabezpieczenie jak gdzieś przypadkiem uderzysz zegarkiem. Na swoje zawsze przyklejam i o ile nie muszę wymieniać ich często to zwykle jednak raz na 1-2 lata to robię, a ekran zostaje nienaganny. Wymiana porysowanego wyświetlacza własnym sumptem pewnie nie będzie tania, o ile
@Bukaa_: Dzięki, po sprawdzeniu kolejnego tematu na reddicie dochodzę jeszcze do wniosku, że może jednak pogodzę się z wersją non-solar (lepsza przejrzystość, oraz bardziej podobają mi się jaśniejsze guziki), a szkło zamówię prawdopodobnie stąd.
@Pyxelr: nie widzę sensu zakładania szkła. Od kilku lat używam FR645. Jest to zegarek sportowy, wiadomo że po jakimś czasie złapie rysy. Jednak nie jest to jak telefon, który może pęknąć w łatwy sposób itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pyxelr: ja z kolei w instinct solar mam szkło i jeżeli chodzi o ładowanie to kompletnie nie przeszkadza. Śmiało możesz założyć, jest kompletnie nie widoczne akurat w Instict.
Inwestycja znikoma a komfort (psychiczny) duży (ʘʘ)
@Pyxelr: po zderzeniu z drzwiami ruchomymi, gdzie #!$%@? zegarkiem z calej sily w metalowe skrzydlo, smiem twierdzic ze szklo uratowalo moj ekran w apexie. Trafilem idealnie w rant.

Pamietaj ze nikt ci nie wymieni samego ekranu albo szkla, jak peknie zostaje ci platny serwis, gdzie garmin najprawdopodobniej powie, ze mozesz dostac znizke na zegarek. Taka polityka ich serwisu.

No i szklo raczej nie wplynie na czytelnosc ekranu, jego po prostu nie