Wpis z mikrobloga

Bawią mnie ludzie, którzy nie rozróżniają wakacji kredytowych i myślą, że idą one z kieszeni państwa. Trzeba być mocno ograniczonym aby myśleć, że ktoś kto bierze kredyt na nieruchomość okrada kogokolwiek( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widać na tagu jest sporo osób, którzy nie ogarniają obecnego rynku nieruchomości i walą te swoje smęty o kredyciarzach, że niby ktoś ich okrada. Ale jak ktoś wyrazi swoja opinie to momentalnie jest atakowany i wrzucany na czarną listę. To musi być jakaś choroba albo totalna głupota.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
Pobierz MxS89 - Bawią mnie ludzie, którzy nie rozróżniają wakacji kredytowych i myślą, że idą...
źródło: comment_1668974503o6llxSkwB9RAzLStM2Rvy4.jpg
  • 25
@mookie: Wakacje nie zwalniają ze spłaty kredytu a odpowiednio wykorzystane zmniejszają dług. W tym momencie nie jest winien kredyciarz tylko państwo. Za chwile powiesz, ze ktoś kto pożyczył dajmy 300k musi oddać x2,5-3 więcej do banku jest winny temu, ze państwo prowadzi taka a nie inną politykę socjalną. Trochę nie halo.
@perfumowyswir: Kredyty wcale nie stymulują gospodarki. Deweloperka wcale nie rozwija rynku nieruchomości co za tym idzie sektora budowlanego. Wakacje
@perfumowyswir: tak będą się sądzić tak samo jak kredyciarze z bankami o wyciągany z dupy wibor. Znam gościa który pracuje w systemach bankowych a dokladnie w pko**. Musze dopytac sie o nazwe firmy ktora to robi ale po prostu dostaja mail z firmy ktora zajmuje sie ustalaniem wiboru i zmieniaja to potem w swojej tabelce i nikt w ogóle nie wnika skąd to po co na co i dlaczego. Maja to
@MxS89: Sam bym brał te wakacje jakbym miał kredyt hipoteczny bo tylko głupi by nie brał, ale tłumaczenie, że jest to tylko i wyłącznie wina państwa, a nie tych co biorą te wakacje jest co najmniej pokrętne. Jak państwo pozwoli np. każdemu z kredytem hipotecznym wybraną przez niego osobę zmusić do spłaty jednej raty w kwartał to będzie to "wina" państwa czy państwa i zakredytowanego, który z tego skorzystał? W końcu
@BaltasarGracian: To może zróbmy tak niech wszyscy zrezygnują z 500+, emeryci niech zrezygnują z 13,14. Górnicy niech zrezygnują z Barbórki itp, itd. Przecież społeczeństwo traci. Każdy wykorzystuje narzędzia jakie ma dostępne. Skoro jest prawo pozwalające mi oszczędzić kilka tysięcy złotych to dlaczego ja mam nie skorzystać? Pretensje do rządzących. Po za tym kredyty są tak konstruowane, że bank praktycznie nigdy nie traci.
@MxS89: i ja się nie dziwie, że z tego korzystasz bo sam bym skorzystał, ale robienie fikołków, że nie jest to bezpośredni transfer od akcjonariuszy banków do "kredyciarzy" i jeszcze szczycenie się tym jak to się dobrze na tym wyjdzie (co tu jest bardzo popularne) to jest jakieś kuriozum
a do tego, że bank nigdy nie traci to zobacz na wyniki za Q3 np. PKO i PEKAO i zastanów się jak
@BaltasarGracian: Właśnie nie o to właśnie Ci chodzi. Chcesz wzbudzic poczucie winy w kimś kto korzysta z prawa, które dało mu państwo. To jest praktycznie idealna sytuacja. Powołując dziecko na świat musisz mieć na jego łożenie. Podobnie jest z tą ratą kredytu. Po za tym nikt nikomu niczego nie spłaca w tym przypadku, bo kredyt jeżeli nie nadpłacisz zostaje praktycznie taki sam. Nie popieram wakacji kredytowych ale tutaj ocieramy się o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MxS89: to że bank w tym roku zarobi tylko 100% więcej niż w roku poprzednim zamiast 300% nie znaczy, że upadnie albo będzie zmuszony podnieść opłaty innym klientom.
@MxS89: a to jak nikomu nie spłaca to zróbmy wakacje kredytowe na 30 lat, wtedy wszyscy odłożą tyle, że kapitał spłacą cały i nikt na tym nie straci bo przecież banki dostaną to co pożyczyły xD
ja nie chcę wzbudzać w nikim poczucia winy, ja chcę wytłumaczyć, że to nie jest tak, że nikt nie jest tutaj wydymany żeby robić bailout kredyciarzy - otóż są wydymani, są to akcjonariusze banków i
@BaltasarGracian: W porównaniu do jakiego okresu? Przecież spadki na giełdzie nie są spowodowane wyłącznie wakacjami kredytowymi tylko zapaścią na kredytach hipotecznych. Trzy lata temu banki notowały rekordowe zyski. Obecnie w przypadku PEKAO sytuacje jest stabilna podobnie w PKO.
@BaltasarGracian: Przy obecnej sytuacji na rynkach kredytów hipotecznych, zmniejszonych inwestycji, przedsionek kryzysu, gdzie firmy redukują dług i zmniejszają swoje inwestycje, ograniczonej puli kredytów hipotecznych i tak by tracili. Wakacje kredytowe to mały procent tego co się w ostatnich miesiącach działo i nie jest to czynnik decydujący.
@MxS89: Co w porównaniu do jakiego okresu? Zobacz jakie odpisy poszły na wakacje kredytowe w Q3 w bankach, które to raportują, to poszło w miliardy i większość giełdowych banków zaliczyło stratę w Q3, której inaczej by nie mieli. Gdyby nie "wakajki" to mieliby żniwa, zapaść w kredytach hipotecznych ma malutki wpływ (przynajmniej w porównaniu do "wakajek") na to co dzieje się z wyceną banków. Zresztą prześledź wykres WIG.BANKI kiedy poszło info
@Krupier: Już ci kiedyś odpowiadałem na to, że to czy wychodzisz na tym na plus czy minus zależy od proporcji ile na tym zyskasz (kredyt) i ile stracisz na tym (akcje banków). Ale jak według ciebie nie można wzbogacić się kosztem czegoś czego jest się współwłaścicielem to jadę na Orlen zatankować gratis bo mam trochę akcji Orlenu. Jak mnie złapią to powiem, że jestem współwłaścicielem firmy i to oznacza, że nie