Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego Rosyjscy programiści są tak dobrzy w porównaniu z programistami z innych krajów (w tym polski). Wbrew pozorom i powszechnym tutaj stereotypom to oni w głównej mierze zajmują podia na różnych konkursach programistycznych typu ICPC, Code Jam, Hacker Cup albo na stronach typu atcoder, codeforces, z tego co wiem w Polsce tylko MIMUW się w tym specjalizuje. Z czego to wynika?
#programowanie #informatyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637b3996079dfc321f97c423
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Na MIMUW masz ludzi, którzy poszli na informatykę, a jednoczesnie zdecydowali się męczyć bardzo mocno z całym aparatem matematycznym i dowodowym.
To ich predysponuje do tego typu masochistycznych zadań.

Miałem na AGH grupę ludzi po V LO w Krakowie i oni też byli w topce ludzi w PL, którzy jarali się tymi całymi zawodami z rodziny algo.

W zasadzie jak nie wejdziesz w ten temat na poziomie szkoły średniej to
Dlaczego Rosyjscy programiści są tak dobrzy w porównaniu z programistami z innych krajów (w tym polski). Wbrew pozorom i powszechnym tutaj stereotypom to oni w głównej mierze zajmują podia na różnych konkursach programistycznych typu ICPC, Code Jam, Hacker Cup albo na stronach typu atcoder, codeforces, z tego co wiem w Polsce tylko MIMUW się w tym specjalizuje.


@AnonimoweMirkoWyznania: Przyklady ktore tu podales sa w temacie - sportowego rozwiazywania zadan algorytmicznych. Programisci