Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
Komenda powiatowa policji w Pile XD

❄Śnieg potrafi stworzyć piękny klimat. Rozumiemy, że czasami ciężko się z nim rozstać, ale.. są granice

Dziś 28-letni kierowca podczas kontroli tłumaczył policjantom, że bardzo się spieszył i dlatego nie odśnieżył całego samochodu.

⚠ Takie sytuacje stanowią bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, szczególnie w momencie kiedy tak duża ilość śniegu zostanie nagle zdmuchnięta przez wiatr i całkowicie zasłoni pole widzenia.

♂️Artykuł 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3000 złotych.

❗Cieszmy się urokami zimy, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych.

#heheszki #humorobrazkowy #samochody #motoryzacja #policja
pogop - Komenda powiatowa policji w Pile XD

❄Śnieg potrafi stworzyć piękny klimat. R...

źródło: comment_1669031225GCjHfuzpeKhddLELvISlXf.jpg

Pobierz
  • 28
@pogop: Ja tak zawsze z domu wyjeżdżam bo wystarczy ze przejadę 150 metrów po moim osiedlu i wjeżdżam na drogę 70km/h gdzie jak mogę skręcić wszyscy inni stoją wtedy cały śnieg mi z auta opada i trafia na drogę a ja mam auto odśnieżone ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko musi mi się przez 5-10min auto rozgrzać abym mógł przyspieszyć
Artykuł 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany


@pogop: fajna sprawa. Ostatnio zastanawiałem się jak to jest, że mamy obowiązek posiadania przeciwmgielnego światła, a nie ma obowiązku sprawnych wycieraczek ani ogrzewania co przecież też ma wpływ na bezpieczeństwo (szczególnie innych) - a tu widzę, że jednak jest.