Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad położeniem deski podłogowej w nowym mieszkaniu, do tej pory miałem panele podłogowe, z których de facto byłem bardzo zadowolony aczkolwiek kilku znajomych polecało deskę, to mówię - zapytam.

Chciałem zapytać o wasze opinie na temat deski podłogowej. Przeglądając oferty można spotkać ceny od 120 - ~ 300zł(i więcej) za m2. Porównując to z panelami laminowanymi - ceny zaczynają się nawet od 30zł ale pewnie jakiekolwiek rozsądne będą od 60-90zł, natomiast znacząca część ludzi w internetach bardzo chwali panele np. z firmy quickstep, gdzie jak nie masz 150zł za m2 to nie podchodź.

Deska za:
-bardzo mi się podoba
-jest ciepłe i miłe w dotyku/chodzeniu
-można je cyklinować po kilku latach

Deska przeciw:
-jest bardzo droga w porównaniu do paneli - szanujące sie panele ~80-100zl, szanująca sie deska 200-300zl m2
-boje się, że posiadając psa deska będzie bardzo szybko porysowana
-jeżeli cokolwiek Ci upadnie jak klucze, szklanka - pojawia się 'uszkodzenie'
-podobno trzeba uważać, starać sie nie chodzić w butach po mieszkaniu, pilnować aby nie było nigdzie piasku itd.

Panele za:
-bardzo wytrzymałe na zarysowania(przynajmniej te które miałem - po 5 latach nie widać nic)
-zdecydowanie cena

Panele przeciw:
-nie są takie ciepłe jak sie po nich stąpa
-wygląd - deska podoba mi się dużo bardziej - panele które mi się podobają kosztują od 150zł za m2
-jak sie uszkodzą - nie da się z tym zrobić

Jakie są wasze opinie, deska czy panele? Jak deska to jaka? Czy tania deska(120zł za m2) ma racje bytu?

Biorę po 300zł z konta każdej drużyny i słucham państwa!

#remontujzwykopem #budownictwo #budowadomu #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #drewno #pytanie
  • 19
@diegos17: Mam teraz parkiet drewniany, a u mojej mamy na pietrze jest deska drewniana. Jest ładne, ciepłe, ale co z tego? Coś się wyleje, musisz od razu szybko wycierać bo zostają plamy albo jeszcze nasiąknie i wybrzuszenie się robi. Przejedziesz krzesłem, stolikiem, od razu widać rysy. Łatwo robią się wgłębienia. Żeby to rzeczywiście utrzymać w ładnym wyglądzie to musisz być pedantem z kasą na cyklinowanie co 2-3 lata.

Teraz w nowym
szanująca sie deska 200-300zl m2


@diegos17: nie ma szans. Na gotowo z polozeniem musisz liczyć obecnie kolo 400zl...

Jako użytkownik deski - jest przepiekna, ale użytkowo wiadomo że panele się lepiej sprawdzają. Szczotkowanie powoduje, ze płytkich rys w zasadzie nie widać, ala jak coś ciężkiego upadnie to niestety kaplica. Czy to duży problem? To zależy jaką masz tolerancję( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy bym wziął znowu? Jak najbardziej
@diegos17: no oczywiście deska będzie trudniejsza w utrzymaniu, bardziej narażona na uszkodzenia, rysy i plamy ale za to będzie najładniejsza i najcieplejsza. Jeśli ktoś myśli w kryteriach cena/jakość to drewno nie wypada dobrze. Gdybyś chciał ofertę na podłogi drewniane czy panel laminowany/winylowy to zapraszam
-jest bardzo droga w porównaniu do paneli - szanujące sie panele ~80-100zl


@diegos17: to jakieś stare ceny, my kupowaliśmy quick step (lepsza z lepszych firm) rok temu za ~110zł/m2, teraz to samo jest za 160 ()
ja team panele, przy desce jest za dużo #!$%@? się + mamy podłogówkę więc typowe drewno odpada automatycznie
@Vhredny: Ja bym dodał, że największym minusem jest właśnie to cyklinowanie bo co kilka lat rozpierdziel w chałupie bo trzeba podłogi oczyścić i w zasadzie trzeba na przynajmniej dzień-dwa się z niej wynieść bo raz, że cyklinowanie, a dwa olejowanie.
@diegos17 ja mam deskę dębową, olejowaną. Z plusów wygląd i przyjemna w dotyku. Reszta to w zasadzie minusy.
Cena w sklepie za moją to już ponad 200 zł/m2, a akurat muszę wymienić fragment bo po zalaniu się powypaczała.
Droga w zakupie, kładzeniu. Trzeba raz na dłuższy czas zaolejować co wiąże się z koniecznością wyprowadzki na kilka dni.
Biorąc wszystkie za i przeciw, w kolejnym mieszkaniu raczej też wybrałbym drewno naturalne, o ile
@Lonate: a jesteś w stanie polecić jakieś marki paneli winylowych, na które będziesz zwracał uwagę podczas poszukiwania? Ich rozpiętość cenowa też jest bardzo duża, 100-200zł?
@ThorPL: @Vhredny: @Misiopysioo: dzięki za odpowiedź, no to chyba faktycznie będę musiał zrezygnować z deski podłogowej, z natury jestem leniwy i nie lubię się mocno pilnować. Zostaje panel laminowany albo winylowy

@ThorPL: @Vhredny: a możecie polecić jakieś konkretne marki? Ile trzeba dać za panel winylowy na klik - taki szanujący się?
@diegos17: Po długim researchu biorę Arbiton z serii Amaron. Zastanawiałam się jeszcze nad quickstep z twardym rdzeniem, ale są droższe, a parametrami się też nie różnią.

Generalnie najpierw chciałam na klej winyle, ale trzeba wtedy zrobić najpierw samopoziomkę, potem klejenie, jakby na podłodze była gdzieś najmniejsza nierówność to kaplica. W końcu padło na click i ostatecznie na te z rdzeniem mineralnym (winyle SPC) bo są twardsze, bardziej wytrzymałe. Patrząc pod kątem
@Vhredny
A czy są jakieś panele, które podczas chodzenia psa nie wydają takiego paskudnego, plastikowego dźwięku? Ten dźwięk to jest jedyny powód, który skreśla u mnie panele, ale może w prawie 2023 już są panele, które takiego efektu nie mają?
Do tej pory zawsze gres wchodził w życie, drewno przy psie nie ma sensu, a panel zawsze wydawał się plastikową podłogą.
@MeksykEuropy: taki dźwięk będzie zawsze ale dobry podkład go mocno zredukuje, przy psach to dobrze sprawdzają się podłogi drewniane mocno szczotkowane wykończone olejowoskiem, przy rozsądnej pielęgnacji się fajnie trzymają i nie widać jakiegoś nadmiarowego zużycia