Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
#budowadomu #budujzwykopem
Udało się! Panele na poddaszu będą bez listw dylatacyjnych!

Panele jakieś budżetowe. Pod to mata pod ogrzewanie podłogowe. Mam syna, więc nie chciałem iść w drogie rozwiązania. I tak młody je porysuje. ¯_(ツ)_/¯

Na parterze wszędzie mam panele winylowe klejone. Jak tylko kuchnia będzie skończona to zrobię zdjęcia. :-)
ehisedi - #budowadomu #budujzwykopem 
Udało się! Panele na poddaszu będą bez listw dy...

źródło: comment_1669104946ps15WVIbr5pJQKVD8mDEt2.jpg

Pobierz
  • 22
@ehisedi: Też tak planuję. Na górze (sypialnia, pokoje dzieciaków) tańsze panele 'do zajechania', na parterze (kuchnia, salon) coś porządniejszego. Może będzie głupio wyglądać ale przynajmniej nie szkoda ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: dokładnie tak samo do tego podchodzę. Drzwi też mam jakieś byle jakie - te tzw plastry miodu. Nie będzie mu szkoda, jak dziecko je porysuje.
A co dasz na dole? Ja mam winyle i przy podłogowym ogrzewaniu jest to mega opcja

@Prokariusz_Mariusz: słit fotki robiony. :⁠-⁠D

@czarny_i_zly: gadałem że znajomym, który wykończenia robi od 20 lat i sam mi to polecił. Powiedział tylko, że sporo jest roboty, żeby
@ehisedi: Grunt to dobrze zacząć, a potem to już idzie jak każda inna podłoga. Co do drzwi - drzwi dają komfort akustyczny, a te plastry miodu nie dość, że są oklejane papierem, którego nie da się naprawić, to jeszcze nie tłumią hałasu, bo są bardzo lekkie. Im cięższe skrzydło tym lepiej, plus ościeżnica musi być zapianowana dookoła, a nie punktowo.
@ehisedi ale jak dziecko porysuje to będziesz ściągał podłogę za x lat i kładł nową?

To juz chyba lepiej wziąć parkiety i wycyklinowac jak dzieci dorosną i mieć ciągle ładna drewnianą podłogę
@Mac02: No właśnie też mnie dziwi to podejście - już widzę rozbieranie szaf wnękowych, wynoszenie wszystkiego z domu, aby wymienić panele ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak jest pusto, to się tak wydaje, że to dzień roboty. Dobry panel AC5 prędzej się znudzi, niż zużyje i nie rozumiem chęci oszczędzenia tysiaka czy dwóch na panelach, aby zapewnić sobie za kilka lat demolkę domu w celu wymiany podłogi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knrwa123: jakiś tani z allegro pod ogrzewanie podłogowe.

@Mac02: @czarny_i_zly: raczej z powodu małego porysowania nie planuje wymieniać. Parkiet nie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym - zbyt duży opór cieplny.
Te parę tysięcy samo w sobie to może mało. Ja jednak buduje cały dom, tam tysiak, tam 3 i robi nam się extra 25 tys które mogłoby pójść w płot. A podłoga jak podłoga. Wygląda dobrze, ogrzewanie działa, a
@ehisedi: Nie wiem kto ci nagadał, że parkiet się nie sprawdza przy ogrzewaniu podłogowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) W stosunku do płytek na podłodze moc grzewcza na metr kwadratowy jest rzeczywiście mniejsza o ok. 50%, ale i tak spokojnie ponad 50 W na m2 odda podłoga pokryta parkietem.

Doskonale rozumiem oszczędności i sam zobaczysz, czy warto było, czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)