Wpis z mikrobloga

@adrwas

No i mamy 2 wyjścia:

- albo ceny będą takie żeby były transakcje
- albo ceny będą takie, że nie będzie transakcji

Niech sprzedający wybiera.
Przy okazji odpowiedź: nie chce nawet słuchać, że nikomu się nie spieszy, że poniżej kosztów to nie sprzeda, że sobie x lat poczeka.

Niech czeka - krzyż na drogę, będzie potrzebny.
@Onionguy: pytanie, czy na Ursusie realne ceny transakcyjne takich przeciętnych mieszkań kiedykolwiek sięgnęły tych 10 tys - w 2018 pozbierałam trochę ofert deweloperów tam i ceny były 5-6 za metr, przy limicie cenowym jaki dawałam (który w lepszych dzielnicach starczał na jakieś maks 100 metrów i to nie wszystkie) tam dostawałam oferty najlepszych mieszkań, dużych, na ostatnim piętrze, z fajnymi balkonami itp - a i tak cena była sporo poniżej mojego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LGirl: to był taki dość ogólny research oparty na danych dostępnych online. W sumie nie porównywałbym kwot z 2018 z obecnymi. Nawet jeżeli cena transakcyjna jest niższa niż na ogłoszeniu, to nie jest blisko poziomu z 2018, a licząc 10% mniej z 10k vs 6k za m2. Mój kumpel kupował mieszkanie w Gdańsku w 2018 właśnie, płacił około 5.5k za metr, teraz u niego w sąsiedztwie na wydupiu budują się kolejne
@Kiedysbylemrentierem: @Onionguy: chodziło mi o relację cen Ursus/inne dzielnice. Nic się raczej od 2018 nie wydarzyło, co uzasadniałoby zmianę tej relacji - Ursus był tańszy, jest tańszy i będzie tańszy, chyba że pojawi się tam coś ekstra typu metro, duży nowy park albo tramwaj.