Wpis z mikrobloga

Mireczki który zegarek byście wybrali z pary Fenix 6 Pro i Forerunner 255? Cena dokładnie ta sama.

Z mojego researchu Forerunner nowsze czujniki, dokładniejszy gps. Fenix lepsze materiały, obsługa map, lepsza bateria (?), więcej funkcji generalnie.

Niektórzy mówią ze ta roznica w dokładności gpsu aż tak na codzien różnicy nie zrobi a niby Fenix ma więcej funkcji ale jednoczesnje prawie 3 lata różnicy w premierze między nimi. Użytkowany byłby głównie do biegania, roweru i codziennego użytku jako zegarek.

Jacyś użytkownicy jednego lub drugiego?

#garmin #sport #bieganie #technologia #kiciochpyta
Buntro - Mireczki który zegarek byście wybrali z pary Fenix 6 Pro i Forerunner 255? C...

źródło: comment_1669122005puNqCTcbhjo3Gtacc206ln.jpg

Pobierz

Który zegarek wybrać przy tej samej cenie?

  • Fenix 6 Pro 58.5% (31)
  • Forerunner 255 41.5% (22)

Oddanych głosów: 53

  • 7
@Buntro: zależy do czego. Rozwiń się, co robisz lub chcesz robić, to coś poradzimy.

Uźywam F6Pro i nawet nie myślę o zmianie. Kilku znajomych ma FR245, więc nie aż tak daleko od 255 i parę opinii słyszałem.

F6Pro jest znacznie lepszy do trail/ultra i szeroko pojętego outooru - dostajesz mapy, baterię na ponad dobę biegania, albo znacznie więcej chodzenia z GPS. Znacznie szersza obsługa sportów (skitouring, sporty wodne i inne fanaberie)
@Buntro: To zależy. Ja wziąłem 255 ze względu na GPS mimo to, że mapy byłyby przydatne przy hikingu. Zegarek jest nowszy, więc powinien mieć dłuższe wsparcie, z funkcjonalnością też różnie bywa.
Jak nie startujesz w zawodach, wielkość i masa ci nie przeszkadza, zegarek może pracować w trudnych warunkach , a sport uprawiasz raczej rekreacyjnie, no i nie zamierzasz spać z zegarkiem to pewnie Fenix. Jako narzędzie treningowe, do śledzenia wszelkich aktywności
@Buntro: Jeden lepiej wygląda drugi lepszy do sportu , kwestia rozważenia. Jeżeli idzie o to żeby zegarek się dobrze prezentował to jednak poszedłbym ale w 6X Pro. GPS naprawdę nie jest ani tragiczny ani zły, po prostu niektórzy nie potrafią tego dobrze ustawić. Na pewno plastikowa obudowa 255 ubarwia komunikację GPS. Co do funkcji to map nie używałem ani razu , tak samo jak muzyki z pamięci zegarka bo zawsze telefon
@Buntro: Jak wyżej, przemyśl co potrzebujesz.
Ja mam Fenixa z szafirowym szkiełkiem, ale tylko dlatego że chodzę z nim po górach i wspinam się w zegarku.
Wcześniej miałem FR935 i byłem mega zadowolony.

Z map w zegarku i tak praktycznie nie korzystam, przydaje się wrzucony ślad gdy działasz gdzieś w terenie, ale to FR935 też to miał. Jak rzeczywiście gdzieś masz szukać drogi to pewnie szybciej na tel / mapie papierowej
PS. Przesunięcia śladu GPS w feniksie w gęstej miejskiej zabudowie to wg moich testów max 2 m, czyli tyle co miałem w Polarze. Powstałe legendy o niedokładności są miksem złych ustawień i kupowania podróbek na aliexpress.


@sEB-q: Co xD
Jakie podróbki na aliexpress? Znajdź mi podróbke fenixa na aliexpress xdd

I jakie ustawienia? Przecież tam masz tylko ustawienia z jakich systemów ma korzystać czy Galieo czy Glonass czy to i to
@aukolb tooo xD i zapis danych co sekundę, o czym jak widzę wielu zapomina a robi kolosalna różnice.Zegarek nie, ale możesz kupić wiele podzespołów do wymiany na Ali , wystarczy że nieuczciwy seriws włoży ci takie coś do zegarka ...ale nie lepiej się czepiać jak ktoś coś napisze.
@sEB-q: przecież zapis danych co sekunde jest z automatu, więc jak ktoś nie grzebie to tak będzie miał domyślnie xD

Zegarek miał premiere 3 lata temu, jak ktoś kupił w Polsce to ma prawdopodobnie 3 lata gwarancji bo większość kupuje w eazymucie, więc jaki serwis nieuczyciwy, jak większośc będzie serwisowana u garmina xD

Bo robisz #!$%@? z logiki, bo te Twoje niby legendy nie powstały bo ktoś tak se napisał na