Wpis z mikrobloga

dla firmy rosnacej 50% rdr i obecnie majacej wiekszy dochod niz Toyota produkujaca 7 razy wiecej aut.


@jasonfly: ale już bez przesady z robienia z Toyoty jakiegoś pariasa :D

Dochód mają praktycznie taki sam (3.2mld vs 3.09 mld)

Toyota w Q3 również zanotowała nie mały wzrost - 22% (vs 56% w Tesli) ale nadal imponujący wynik.

Market cap Toyoty to połowa market cap Tesli

Toyota nie ma CEO&Founder który wydaje się
@anonimowy_programista: a to tak, można uznać że istnieje szansa że Tesla to będzie Apple producentów aut - w sensie 20% rynku pod względem market share ale 80% dochodu branży.

Ale pożyjemy zobaczymy, wydaje mi się że Musk ostatnio zaczyna antagonizować zbyt dużo ludzi, do tego stopnia że Tesla będzie w zamożnych kręgach uznawana za markę wsiurską (w sensie zabawki dla tech bros a nie "poważnych" ludzi) a to może im przeszkodzić.
A Tesla jak tylko pokaże wzrost YoY w wysokości 20% (a myślę że pokaże już za jakieś 2 lata)


@anonimowy_programista: a mógłbyś powiedzieć, na podstawie czego tak wnioskujesz? bo to nie ma sensu...

Rozkręcanie produkcji trwa 2 lata. Berlin i Texas dopiero się rozkręcają. Do tego CyberTruck rusza w połowie 2023, a jest na niego ponad 1,5M rezerwacji, więc mają backlog na 2-3 lata.

Jak tylko okaże się, że popyt na
a mógłbyś powiedzieć, na podstawie czego tak wnioskujesz? bo to nie ma sensu...


@anonimowy_programista: bo zrobili teraz 55%, spółki growth maleją z czasem więc powiedzmy że w warunkach normalnych utrzymali by wzrosty i za rok zrobili 50% a za 2 lata 45% (strzał z dupy)

Ale w 2023 przy**erdoli w USA zajebista recesja, w 2024 przyjdzie kac po niej więc myślę że zobaczymy gwałtowne spadki na wszystkich dobrach luksusowych. W międzyczasie
@gatineau: Jeśli chodzi o autopilot i FSD to o ile nie mieszkasz w Stanach to się nie nakręcaj. W Europie jest wykastrowany.
Z Hondą nie było problemów nigdy? :) W Niemczech powiedzieli mi skąd się wzięła nazwa HONDA: Hoffentlich Ohne Nennwertliche Defekte Angeliefert. ;) A jak wpiszesz "i... zgrzyt dwójeczka" to jaka marka wyskakuje? Czy to nie Honda?
@Sabarolus: IRA w tym przypadku nie odnosi się do:

individual retirement arrangement


specjalnie nie napisałem wprost czym jest IRA, by zobaczyć kto w ogóle tutaj ma o tym pojęcie :D

Swoją drogą, to co zrobiła Tesla podpisując lata temu odpowiednie umowy z Panasoniciem, że to Tesla będzie beneficjetem właśnie w przypadku takich kwatków jak IRA - to było mistrzostwo.
@anonimowy_programista: IRA? Oni nie złożyli broni 30 lat temu? ;) Czy masz na myśli indywidualny fundusz emerytalny?

Daruj sobie używanie trójliterowych skrótów które pasują do zbyt dużej ilości rzeczy - gmatwa to wypowiedź a wcale nie sprawia że wyglądasz na mądrzejszego a jedynie że masz problem z przekazywaniem wiedzy w przystępny sposób.

a jeżeli jednak masz na myśli "Inflation Reduction Act" - no to spoko, w sumie gdzieś go przegapiłem, świeża
@Sabarolus: to taka sama zabawa, jak zgadywanie, dlaczego @gatineau ma estymacje, które ni jak mi pasują do tego co jest prawdopodobne...

Można inaczej, nie? "a czy uwzględniłeś wzrost sprzedaży po podpisaniu przez prezydenta Bidena 'Inflation Reduction Act' która przywraca do $7500 kredytu na zakup nowych aut elektrycznych bez manufacturer cap" i od razu by się lepiej dyskutowało a nie że muszę googlać żeby się dowiedzieć co masz na myśli xD


Można,
anonimowy_programista - @Sabarolus: to taka sama zabawa, jak zgadywanie, dlaczego @ga...