Wpis z mikrobloga

@Jez_Anaszpan: No to zaproponuj jakąś obsadę do 25l.
Neonów było 6 czyli tyle ile powinno być minimum ale w kwarantannie okazało się że 3 są chore.
Jednego leczę 2 padły. A zastępcy będą na dniach.
Akurat o obsadę się nie martwię bo była konsultowana z ludźmi którzy siedzą w tym od lat. :)
@Jez_Anaszpan: ogólnie mam w planach wymianę na baniak 60x30x40 (74l) ale to dopiero za miesiąc.

Co do razbor to mają zapewniony przyjemny nurt mniej więcej na wysokości 2/3 akwarium na tę chwilę. Poniżej woda płynie ale znacznie wolniej. I właśnie tam zazwyczaj rezydują neony.

Skoro już mam eksperta na linii to dopytam się o rośliny. Nie chcę co2 i całej zabawy z tym związanej - dla mnie mogą rosnąć powoli.
Nie
@wiewiorpl: z roślin to wszelkie cryptokoryny, microsorium, anubiasy,Żabienice, nurzance. Jest tego sporo wszystko zależy od pomysłu na akwarium a i woda może mieć znaczenie. No nie wspominając o kasie xD co do konkretnego sprzętu to się nie wypowiem bo nie mam specjalnie dużego porównania. Popatrz na yt, na fb co ludzie piszą na grupach i nigdy nie wierz ślepo w to co mówi sprzedawca w sklepie
@wiewiorpl: często gęsto giną w świeżych akwariach(nie jestem pewien do końca dlaczego) ale potem powracają. Fajne urozmaicenie, ale trzeba je pilnować bo z każdego mini kawałka się rozrastają. No i krewetki lubią w nich siedziec i je czyścić