Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
to pewnie przepadnie w piłkarskiej gorączce, ale muszę się z Wami podzielić facepalmem, jaki dziś jebnąlem na rozdaniu nagród w konkursie powiatowym dla szkół podstawowych.

Konkurs dotyczył grzybów i zasad zbierania i bezpieczeństwa. Moja córka dostała wyróżnienie, więc pojechaliśmy na drugi koniec miasta celem odebrania nagrody. Konkurs był sponsorowany przez jakąś fundację, #sanepid i #lasypanstwowe

Przed rozdaniem nagród była pogadanka o narodowym sporcie Polaków jakim jest #grzybobranie i #grzyby
Po tym pani z sanepidu zaprezentowała pokaz slajdów swojego autorstwa, a w nim (to są autentyczne cytaty z wypowiedzi specjalisty z sanepidu do pokazywanej prezentacji):

- wszystkie grzyby z blaszkami są trujące
- wszystkie grzyby z rurkami, czyli gąbką, są jadalne
- wszystkie muchomory są trujące
- goryczak żółciowy jest trujący
- kania różni się od muchomora tym, że kania ma pierścień pod kapeluszem, a muchomor nie ma

Moje dziecko na początku było oburzone nieprawidłowościami, a później tylko się śmiało pod nosem na kolejne rewelacje

Pani się podpisała pod swoją prezentacją imieniem i nazwiskiem oraz logiem sanepidu. Zwróćcie uwagę, czym się kobieta zajmuje w instytucji i powiedzcie mi, czy jej kwalifikacje nadają się do prezentowania tematu grzybów.
Pobierz kaef_v2 - to pewnie przepadnie w piłkarskiej gorączce, ale muszę się z Wami podzielić...
źródło: comment_16691462029jnxdRbve34AWtTA3l3ifA.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaef_v2: szkoda mi tej babki. Za minimalną krajową laska która jest pielęgniarka dostaje misje od swojej szefowej Grażyny że ma na jutro zrobic prezentacje. Tak jak nauczycielki w covidowych lekcjach na tvp
@kaef_v2: Ogólnie na takich prezentacjach powinno się przekazywać minimalną ilość wiedzy, która spełni swoje zadanie i będzie łatwo zapamiętana. Proste zasady są łatwe do zapamiętania, ale najważniejsza powinna brzmieć "jak nie wiesz to nie tykaj"

jeśli oczekujesz, że w podstawówce ktoś będzie im tłumaczył każdy rodzaj grzyba i ktoś tam to zapamieta to nie wiem kto jest bardziej #!$%@?ęty

a bachora lepiej wychowaj — powinno się próbować zrozumieć, a nie wyśmiewać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niukron: te bachory, które znalazły się w finale konkursu, wiedzą więcej o grzybach niż statystyczny cebularz. No i czy nie widzisz różnic między "minimalna ilość wiedzy", a powtarzaniem wiejskich mitów przez urzędnika, który odpowiada za bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne w tym kraju?