Wpis z mikrobloga

Witam mirki, jestem studentem AGH na MiBM 3sem(bawie sie świetnie XD) mam jedno pytanie do ludzi którzy studiują/studiowali ten kierunek i mają porównanie jak jest na innych uczelniach. Czy na każdej uczelni na tym kierunku jest tak cieżko i wszędzie tak jebią na każdym kroku że ma sie projekt i po 10kolosów kilka sprawek przez 2tyg XD bo momentami nie mam czasu dla siebie(chodzę na siłke 3razy w tyg i czasem wyjdę gdzieś) i mam świadomość że studiuje sie raczej dla papieru i może warto sobie ułatwić życie. Poprostu zastanawiam się nad zmianą uczelni nawet możliwe że na tym kierunku napewno inżynierskie możliwe że nawet na zaoczne( słyszałem że mniej jebią) np na #pk badź do innego miasta na #prz np tam gdzie może być łatwiej tylko pytanie czy ma to sens i czy tylko mi sie wydaje że trawa gdzie indziej jest bardziej zieleńsza chętnie posłucham opinii #studbaza #studia #wimir #mibm
  • 31
@Drager

Od znajomych z PK wiem że nie. Mówią że jest bardziej prostudencko przez jakieś zwolnienia z egzaminów za dobre oceny z ćwiczeń etc. Też skala i ilość godzin na projekty ponoć jest niższa ale to już subiektywne u każdego.

Wimir to piekło na 3 i 4 semestrze jak chodzi o air i mibm. Potem jest dużo dużo prościej. Bo godzin jest mniej i przedmioty są bardziej praktyczne w obsłudze.
@Drager: jako radę po kilku latach od skończenia studiów, z perspektywy czasu mogę napisać, że jak masz gdzie mieszkać, masz hajs (jakkolwiek) i generalnie lubisz ten kierunek poza kilkoma #!$%@? przedmiotami to dokończ to na dziennych i nie kombinuj za bardzo. Pójdziesz do januszexu teraz i będziesz #!$%@?ł zaocznie to będzie jeszcze gorzej.
@Drager: rób te studia, jesteś na dobrej uczelni. PK też ok, ale po co zmieniać, raczej lżej nie będzie. Zrobisz i masz zajebisty papier w kieszeni. A taki papier daje przepustkę do roboty za dobre pieniądze, jak nie w kraju to za granicą. P.S. ucz się też angielskiego jeśli nie znasz. Koniecznie.
@Drager: dziennie, ja przez całe studia ze starymi mieszkałem. Nie wyobrażam sobie pracować na full etat i ogarniać te wszystkie przedmioty techniczne i co drugi weekend siedzieć na uczelni. Mi tam studia pomogły potem z robotą. Zarówno w jej znalezieniu jak i ogólnie na co dzień.
@Drager jestem na 7mym semestrze na studiach zaocznych, czyli piszę inżynierkę, zacząłem studia jak miałem 25 lat (wcześniej studiowałem dziennie ale rzuciłem zaraz po technikum), patrząc na to z perspektywy czasu to zmarnowany czas, znacznie więcej i ciekawszych rzeczy bym się nauczył bez studiów

jeśli chcesz papier to znajdź sobie jakąś lajtową uczelnie, warto wyjść z założenia że każda uczelnia w Polsce jest #!$%@? i trzymają w tym równy poziom, ale niektóre
@Drager: zdasz mechanikę potem wytrzymkę i będzie z górki, na 99% warunek z każdego będziesz musiał wziąć, skoro już w listopadzie zauważyłeś, ze się dobrze bawisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A czy warto zostać na agh, to powiem tak - na tym kierunku/wydziale liczy się tylko politechnika wroclawska i agh, reszta jest równa socjologii na kozminskim.
patrząc na to z perspektywy czasu to zmarnowany czas, znacznie więcej i ciekawszych rzeczy bym się nauczył bez studiów

a no i kierunek informatyka


@roomcayz: tylko to troche tak od czapy info, bo ty sie informatyki/programowania, czy czegokolwiek w ogolnie pojetym IT mozesz nauczyc z netu, w zaciszu wlasnego domu itd.
Ale typ na mibm nie nauczy sie projektowac maszyn, nie zobaczy jak wygladaja proby wytrzymalosciowe, jak pracuje dana maszyna zaleznie
@Drager: WIMIR jest znany z gnojenia studentów. Słyszałem swego czasu że tam prowadzący z jakiegoś przedmiotu robił konsultacje co jakiś czas i na te konsultacje przychodziło tyle studentów że ustawiali się w kolejce o 5 rano xD
@Drager: AGH to najlepsza mibm w Polsce, na pewno zrobi z ciebie dobrego inżyniera, bo jak jesteś słaby to odpadniesz najpewniej po drodze.
Czy warto? Nie wiem. Rynek pracy w zawodzie konstruktora jest raczej mizerny i płacą słabo. Jak jesteś pasjonatem i pasuje ci taką praca za mały hajs to spoko. Jak chcesz iść w utrzymanie ruchu to lepiej ogarnij programowanie plc, bo tego na mibm nie uczą. Ogólnie #!$%@?.
@medz1k: wiekszość mojej grupy i kierunku z mechanika i wytrzymką nie radzi sobie za dobrze ale to do ogarnięcia nie ma co zakładać że nie zdam pytanie czy warto się meczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)