Wpis z mikrobloga

Nie mogę zrozumieć tej wściekłości po meczu z Meksykiem. Wzięliśmy sobie trenera który słynie z dwóch rzeczy. Zamiłowania do rozmów telefonicznych oraz umiejętnosci wygrywania meczów z silniejszym rywalem. I jak na razie wszystko jest pod kontrolą. Zrobił awans z marszu. Pojechał na mistrzostwa zremisować z Meksykiem i Argentyną oraz wygrać z Arabią. Jak na razie wszystko zgodnie z planem. Co więcej. Gdyby nie olbrzymi pech (Lewy w karnych to czołówka światowa) to wygrałby ten mecz.
Nie miał za wiele czasu ale ma pomysł. Pomysł jest wyjątkowo nieatrakcyjny. Dla niektórych obrzydliwy ale jest i wielokrotnie udowadniał, że te jego pomysły działają.
I można go będzie krytykować. Można będzie zrobić z niego wroga publicznego nr.1 i odebrać obywatelstwo ale ludzie kochani. Poczekajcie jeszcze tydzień.
W sobotę wychodzimy na Arabię jako zdecydowany faworyt (tak mówią bukmacherzy a oni się znają). Jeśli wygramy to prawdopodobnie wskakujemy na fotel lidera. A w narodzie jest największa żałoba od czasu Korei 2002.
Ludzie opamiętajcie się. Oddałbym wszystkie wygrane mecze o honor w ładnym stylu za takie wyjście z grupy. To byłaby wspaniała historia którą będziemy wspominać latami.

#reprezentacja #mecz
  • 33
@IdillaMZ: Sousa był zaszczuty i ciągle hejtowany przez polskich pseudodziennikarzy i pseudoekspertów typu borek czy stano z kanału sportowego, a głupi Polacy podłapali bezmyślnie hejt. Portugalczyk był ofiarą, bo ukrócił dostęp do informacji o kadrze, oraz nikt nie wpływał na ustawienia czy wybory. Taki Borek np zarabiał na promowaniu zawodników, którzy za grę w kadrze dzięki matiemu mieli lepsze kontrakty i możliwości.
W Polsce przydałby się niemiecki trener, który odciąłby się
@balrog84: > Czyli dla ciebie celem jest wyjście z grupy a nie po prostu czerpania radości z gry reprezentacji, bycia dumnym z walki? Serio wyjście z grupy?

jak wygrywaliśmy z Niemcami to nikt się nie przejmował ile strzałów oddaliśmy my a ile oni i jakie było posiadanie piłki. Na Euro 2016 nie było meczu w którym strzeliliśmy więcej niż 1 bramkę i wszyscy mają to w dupie. W piłce za styl
@jajo_pandzianka te same Węgry niedługo po tym wygrały 2 razy z Anglią (za drugim razem demolując ich 4:0), zremisowali oraz wygrali z Niemcami i ostatecznie zajęli 2. miejsce w tej grupie śmierci Ligi Narodów, tracąc tylko 1 punkt do Włochów. Reprezentacja za czasów Sousy z meczu na mecz grała coraz lepiej, a mecz z Anglikami na Narodowym idealnie pokazał jak ta reprezentacja może dobrze grać z mocnymi rywalami, pierwszą połowę praktycznie zdominowaliśmy
@dzerald: problem jest taki, że Meksyk nie jest silniejszym rywalem.

@Nowystaryziel: taaa Sousa ofiarą…. yhy, chyba pieniędzy. Typ nie potrafi po polsku, nie żył w kraju między zgrupowaniami. Więc na bank czuł się zaszczuty przez jakiegoś Littleforesta i spółkę xddd. Wcale nie było tak, że poczuł pieniądz z drugiego końca świata i okazji do bajerowania.
@dzerald: dokładnie. Stypa większa niż na poprzednich imprezach, w ogóle niektórzy mi tu pisali, ze woleliby przegrać jak ze Słowacja niż zremisować z Meksykiem w takim stylu.
A prawda jest taka, ze na stylu to mi zależy w Legii gdzie gra się 50 meczów w sezonie, w reprezentacji mam to w dupie, jak samymi 1:0 i 0:0 dojdą do ćwierćfinału to będę w pełni usatysfakcjonowany. Ja serio mam dość pięknych porażek,
@miki4ever: @Maneharno: Tylko zespół Michniewicza nie wyjdzie nawet z grupy, bo żeby wygrać czy zremisować to trzeba stwarzać sytuacje bramkowe i robić akcje.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drużyna Czesia nie ma pomysłu na grę, a nawet na kontrę- jedyna akcja to karny Lewego który fartem sam sobie wypracował.
Ten słaby Meksyk wystarczyło w drugiej połowie przycisnąć pressingiem i sytuacje by się znalazły, ale trener wolał żeby się
@dzerald Mati Michniewicz uspokój się tam. Podziwiam twój optymizm
Dla mnie też zawsze szklanka do połowy pełna ale po tym co zobaczyłem i usłyszałem z ust piłkarzy to straciłem tę iskierkę nadzieji.
@Nowystaryziel: Możliwe. Jak nie wyjdzie to sam będę po nim jechał, ale teraz nie widze powodu żeby to robić.

Zreszta, można narzekać na brzydka grę czy absurdalnie defensywna taktykę, ale pisanie, ze nie ma pomysłu na grę to bzdura. Gra jest taka jakiej można się było u niego spodziewać, kompletnie nie rozumem nagłego szoku u wszystkich, ze trener który gra defensywa od 15 lat nadal to robi.
W sobotę wychodzimy na Arabię jako zdecydowany faworyt (tak mówią bukmacherzy a oni się znają)


@dzerald: nie wiesz jak działają bukmacherzy, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomysł jest wyjątkowo nieatrakcyjny.


@dzerald: panie, ale "nieatrakcyjny" futbol to mogą grać Włosi i doczołgać się okupując własną bramkę do mistrzostwa świata czy Europy. To nie jest nieatrakcyjny pomysł tylko jakaś parodia co pokazał wrzucony to kilka godzin temu film ze statystykami, że jeśli chodzi o takie rzeczy jak ilość wykonanych podań przy posiadaniu piłki, ilość strzałów, dośrodkowań, dryblingów to jesteśmy najgorsi. Pomysł by jeden zawodnik biegał dookoła pola karnego, a
via Android
  • 0
@Ogau Wiem jak działają bukmacherzy. Jak jest wyrównany mecz na styku to kursy są 2.5 vs 2.5 (z wahaniami +/- 0.30)
Jak gra San Marino to płacą 25 za wygraną.

Nasz mecz to 1.8 vs 4.8 no to już będzie duża niespodzianka jeśli Arabia wygra. Nie sensacja ale niespodzianka na pewno. Ten kurs nie zmieni się z w drugą stronę z dnia na dzień. Kursy bukmacherskie to dobry wyznacznik aby wskazać faworyta.