Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miruny, chciałbym się nauczyć grać na pianinie, ale dyskretnie. Czego ja właściwie szukam? To byłby mój pierwszy kontakt z tym instrumentem i wiem, że chciałbym podłączyć słuchawki żeby sąsiedzi nie słyszeli. Ale co jest jeszcze na co mam zwracać uwagę przy wyborze sprzętu?

Czy casio ct-x700 będzie git?
https://www.amazon.pl/dp/B079FQ2NGM?ref_=cm_sw_r_apan_dp_YBAT1KG3F9XEKD2GPP9K

#muzyka #pianino #naukagrynapianinie
  • 10
@sssabae: jeśli 61 klawiszy, to kup coś za 150 zł używanego. Jak chcesz wydać ponad 1000 zł, to od razu 88 ważonych klawiszy, yamahę czy rolanda.

Taki sprzęt jak wkleiłeś jest dla zespołu, żeby naśladował 30 różnych instrumentów, podkładał perkusję i w ogóle cuda na kiju robił, a nie do nauki gry na pianinie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sssabae: sprawdź olx łatwo znaleźć fajny markowy, sprzęt z dynamiczną klawiaturą, pełnowymiarowymi klawiszami. Wszystkie keyboardy mają wyjście słuchawkowe, a to jest twoim głównym kryterium. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: ok, a jaki konkretnie model? Nie interesuje mnie granie na ślubach, chcę dla siebie nauczyć się trochę pianina jazzowego, bluesowego, klasyki. Chcę się wyżyć na stare lata
@sssabae: tu nie ma konkretnego modelu, szukasz używki, która ma dynamiczne klawisze i jako taką polifonię (tak ze 12) no i wyjście na pedał. Nowych keyboardów się nie kupuje, bo kosztują połowę tego co rasowe pianino cyfrowe, dając 1/20 jego możliwości.
@sssabae: w sumie jak koniecznie chcesz nazwę jakiegoś modelu, ja zaczynałem na casio ctk 550. Jest jakieś 99% szansy, że znudzisz się po kilku tygodniach jak zobaczysz, jakie to trudne, więc raczej nie ma co wydawać więcej kasy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sssabae: szkoła Yamaha która jest w każdym większym mieście uczy na keyboardach Yamaha PSR-E353 moim zdaniem na start w sam raz. Model rozpoznawalny, więc jak się nie uda to łatwo zbyć. Na olx ok 500zł za egzemplarz, nie raz ze stojakiem.
@sssabae: Casio CT-S1, problem z tym jest taki, że nie jest to ważona dynamiczna klawiatura i nie będziesz miał odczuć jak na grze na prawdziwym pianinie. Opcja słuchawkowa the best. Możesz grać do oporu bez przeszkadzania nikomu, a do tego masz dźwięk na najwyższym poziomie, bez względu na akustykę pomieszczenia i jakość zewnętrznych głośników (niestety często skierowanych w podłogę).

https://www.youtube.com/watch?v=mdmrIeaZFSs

Walcz o ważoną klawiaturę.