Wpis z mikrobloga

Prokuratura Krajowa nie chce podac ile postępowań prowadzono przeciwko Min. Sprawiedliwości

Niecałe dwa tygodnie temu wysłałem do Prokuratury Krajowej wniosek o udostępnienie informacji publicznej odnośnie liczby postępowań prowadzonych przez organy ścigania przeciwko Ministrowi Sprawiedliwości. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź.

Prokuratura odpowiedziała mi, że nie stanowi to informacji publicznej, bo nie dotyczy to informacji o działaniu prokuratury, a zmierzają do ustalenia danych dotyczących określonej osoby i jej sytuacji procesowej. Cały ten tekst skonsultowałem z prawnikiem, dzięki czemu całość możemy podsumować w ten sposób: Pytanie dotyczy osoby publicznej i zahacza o wątek immunitetów. Minister Sprawiedliwości to osoba z immunitetem i prokuratura nic nie może w tej sprawie zrobić, ale to nie znaczy, że nikt nie może wiedzieć jaki jest stan i ile spraw prowadzą organy ścigania wobec osób z administracji publicznej.

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6915285/pk-nie-chce-podac-ile-postepowan-prowadzono-przeciwko-min-sprawiedliwosci/

#neuropa #polityka #bekazpisu #postkomunistycznepanstwomafijne #prawo
Pobierz Cukrzyk2000 - Prokuratura Krajowa nie chce podac ile postępowań prowadzono przeciwko ...
źródło: comment_16692953543pHEwlhayNZAznGBUa86oq.jpg
  • 8
@Cukrzyk2000: Odpowiem Ci, ile prowadzono przeciwko niemu postępowań: zero.
Postępowanie przeciwko konkretnej osobie prowadzi się dopiero po przedstawieniu zarzutów, natomiast nie było w ciągu ostatnich 7 lat procedury uchylenia immunitetu wobec posła Zbigniewa Ziobry. Brak zezwolenia na pociągnięcie go do odpowiedzialności i tak oznacza, że organy mogą dokonywać jedynie czynności niecierpiące zwłoki, nie mogą też przesłuchać go w charakterze podejrzanego ani przedstawić mu zarzutów, więc takie postępowanie musi siłą rzeczy toczyć