Wpis z mikrobloga

EDIT: Jak to jest z tą serią Ostatnie Imperium, (Z mgły zrodzony, Studnia wstąpienia, Bohater wieków)? Ponoć to trylogia, lecz są tomy 4-7, które są jednym cyklem. Czy dalsze części to w końcu kontynuacja czy całkiem inna historia? Nie wiem czy zamawiać resztę a są bardzo przyjemne promki. Proszę o info:)
#czytajzwykopem #ksiazki #fantasy #bookmeter
  • 7
@Rudinji: Taka tam niezobowiazujaca kontynuacja, tylko x lat do przodu, inne postacie, kilka starych (bez spoilerow)

Ten sam swiat, Scadrial. Sanderson sobie zalozyl, ze napisze 4 trylogie, ktorych akcja dzieje sie w roznych epokach pod wzgledem rozwoju technicznego/spolecznego.

1-3 to takie tam sredniowiecze
4-7 troche dzikiego zachodu + epoka industrialna (to miala byc najpierw trylogia ale wyszla tetralogia)
8-10 jak dobrze pamietam ma sie dziac w czasach odpowiadajacych latom 80 poprzedniego
@Erlade: Czyli na 3 tomie jakby historia się zamyka, wszystko wyjaśnia? Właśnie zacząłem czytać, że historia jest na dzikim zachodzie, za którym specjalnie nie przepadam, a nie chciałbym tez mieć nie dokończonej historii. Edit: nie doczytałem, ze niezobowiązująca. Dzięki za info :)
@Rudinji: Historie sa zamkniete w obrebie trylogii/tetralogii. W tym co czytasz pojawiaja sie pozniej odniesienia do Ostatniego Imperium, pojawiaja sie tez stare postacie. Moim zdaniem lepiej przeczytac najpierw te trzy pierwsze tomy.
@Erlade: Bardziej chodziło mi o fakt, zamówienia 4 pozostałych, bo są po 20-30 zł na black week. Ale jeśli nie jest to bezpośrednia kontynuacja i historia się zamyka w trylogii dam na wstrzymanie, chyba ze jest na tyle dobra, że warto?
@Rudinji: No ja bym nie czytal najpierw Waxa i Wayne'a bez znajomosci Ostatniego Imperium, a czy warto? No typowy Sanderson, radzej sie nie zawiedziesz. Jesli o mnie chodzi Ostatnie Imperium to moje ulubione ksiazki Sandersona ale to pewnie przez to, ze to jego pierwsze ksiazki jakie przeczytalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)