Wpis z mikrobloga

Widać kryzys, oj widać... Fakt, że jest 24 i ludzie są przed wypłatą, ale pustki w sklepach straszą. Astra przy Horbaczewskiego, godzina ~16.30. Zawsze sporo ludzi, parking zawalony, kasy obsługowe kolejka po 2-3 osoby, przy samoobsługowych 4 kasy zajęte i 2-3 osoby w kolejce. Dzisiaj pusto. Przy kasach pusto, na sklepie pusto. Widać, że mniej towaru na wędlinach, rybach, mięsie. Aldi po drugiej stronie ulicy - 16.30-17 to zawsze szczyt, że nawet trzy kasy otwarte i kolejka na 15 minut czekania, dużo osób na sklepie. Dzisiaj pusto. W Astrze w kebabie zawsze wszystkie (3, czy tam 4) stoliki przy kebabie zajęte i dwie osoby czekają na swoje zamówienie - pusto. Jedynie w Action trochę ludzi, bo trzeba badziewia nakupić na święta.
#wroclaw
  • 23
@Darth_Gohan: mam wrażenie, że do Kauflandów itd. zjeżdzają się też ludzie z daleka, nawet spod miasta. Do takiej Astry dużo chodzi osób z okolicy (spora sypialna Wrocławia, galeriowce) i raczej w większości ludzie bym powiedział mniej majętni.
@bachus W sumie też zauważyłem że jakoś mniej ludzi w sklepach ostatnio, w tygodniu parkingi pod Kauflandami pustawe (z drugiej strony co weekend na magnoliowy nie da się wjechać). Ale statystyki zaczynają to potwierdzać, sprzedaż detaliczna r/r w październiku ledwie +0,7%, za listopad będzie już pewnie spadek.
@Porut: Magnolia to inna sprawa, bo robią ten nieszczęsny wjazd i parking (skończyli?) i wszyscy jadą od Bystrzyckiej. No ale jak ostatnio byłem w tygodniu około 16, to wcale takich tłumów nie było...
Tia, 2 tygodnie temu byłem w Świeradowie Zdroju, do restauracji kolejki przed knajpką, jedną, drugą, trzecią. W hotelach miejsca brak, kryzys?


@dzieju41: Oczywiście, że jest kryzys a to co opisujesz to zwykły błąd poznawczy i działa to na tej samej zasadzie jak ktoś stoi w centrum Gdańska widzi na ulicy klika sztuk A8 i mówi, że biedy niema bo drogie samochody jeżdżą albo jeszcze lepiej jak kaczyński widział jak ludzie robią
do Kauflandów itd. zjeżdzają się też ludzie z daleka, n


@bachus: że niby do centrum Wrocławia ludzie mają jechać, żeby zrobić zakupy w Kauflandzie? XD
@bachus: Jaki kryzys widać xD Jak chcę zrobić zakupy np. na Bielanach to musze specjalnie wstawać w sobotę z samego rana i uciekać stamdąd przed południem, bo potem robi się tragedia na parkingu.
@Ogau: W tej chwili jest na to za późno, bo się markety właśnie zamykają, ale jak ktoś chce, to może się jutro po 19 przelecieć na Googlu po największych marketach i przekonać jak jest naprawdę. A myślę, że aktualnie nie jest jeszcze tak źle, bo ludzie podostawali podwyżki, a rząd rozdysponował wspólne pieniądze dla patusów+ i emerytów. To zaraz może jebnąć, ale dowiemy się tego w inny sposób niż na podstawie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bachus: kryzys kryzysem, pracuje bardzo blisko zarówno Astry i Aldi, w biurach obecnie wieje pustkami, bo ludzie chorują ¯\_(ツ)_/¯ gro z tych osób robi tam zakupy, więc nie dziwią mnie wcale braki klientów.