Wpis z mikrobloga

Po wymianie procka i płyty monitor nie wyświetlał obrazu. Po resecie biosa windows zawieszał się na starym dysku HDD. Dziś zainstalowałem system na nowiutkim ssd. Wsystko śmigało, poinstalowałem co trzeba. W pewnym momencie się zawiesił więc zresetowałem i #!$%@? znowu nie ma obrazu... ktoś ma jakiś pomysł?

#komputery
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Misjonarzz: czasami zdarza mi się naprawiać komputery i z takimi zawiechami też walczyłem, wszystkie kierowały mnie właśnie do zasilaxza a w nim spuchnięte kondensatory... warto zerknąć
Wyciągnąłem bateryjkę z płyty i włożyłem. Uruchomił się normalnie. Zamknąłem go po ludzki i potem tez sie włączył. Zobaczymy kiedy się zawiesi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Misjonarzz: jeżeli by to był problem procka, lub ramu to by coś piszczało, jeżeli wszystko jest ok to jest jedno "pip". Teraz, albo nie podpiąłeś "piszczka", albo coś nie tak z grafiką, moze coś źle podpiąłeś po wymianie płyty głównej? Sprawdź czy dobrze siedzi w PCI i czy dobrze podpiąłeś zasilanie grafiki
@Misjonarzz: Ehh, niestety nie widzę na płycie głównej diod sygnalizacyjnych problem z przejsciem procedury POST.
Nazywa się to DEBUG LED lub o podobnym oznaczeniu.

Także ten, pozostaje jedynie się wspomóc speakerem wpiętym w złącze F_PANEL i odczytanie kodu błędu z BIOSu wersji AMI.

Zaznaczyłem lokalizację do wpięcia Speakera.

Poszukam sobie jeszcze tych ledów na wyposażeniu, ale kiepsko - bo raczej ich niema.
maniek50005 - @Misjonarzz: Ehh, niestety nie widzę na płycie głównej diod sygnalizacy...

źródło: comment_16693218546PwkXQG21cpFeGatF8KCk0.jpg

Pobierz