Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MondayPL: @gorzki99: Nie no, to nie te czasy. Rzadko się czeka więcej jak 30 min. Ja się nie spotkałem, żebym musiał czekać więcej.

Gorzej się czeka na rejestrację do takiego ortopedy. Trzeba stać o 3 w nocy, żeby sie zarejestrować na 7 xD Najgorzej jak jest się dziesiąty a przyjmuje dziesięć osób i ci się wpierdzieli jakiś kombatant z drugiej wojny, albo inny krwiodawca xD
Najgorzej jak jest się dziesiąty a przyjmuje dziesięć osób i ci się wpierdzieli jakiś kombatant z drugiej wojny, albo inny krwiodawca xD


@Mega_Smieszek: Panie nie siej pan fermentu :) zhdk u specjalisty ma do 7 dni a nie w tym samym dniu :)

Ale juz tez nie te czasy. Dzisiaj dostalem skierowanie na usg i ze mam zejsc do rejestracji sie umowic. Sprawa nie na cito wiec nie bede szedl prywatnie.
@Mega_Smieszek: Widziałem przypadki błędnych diagnoz lekarzy gdzie osoba chora na podstawie połączenia wielu artykułów i dedukcji potrafiła lepiej się zdiagnozować. Oczywiście nie były to standardowe przypadki bo w takich faktycznie lekarze rzadko się mylą, ale przypadki będące niecodziennymi. Kiedyś lekarka wysyłająca znajomą mi osobę do szpitala powiedziała jej, żeby tego i tego w taki sposób nie mówiła bo lekarze wpadną w standardowy schemat myślenia i powiedzą jej, że ma chorobę, która
@kopo: Nie muszę. Właśnie takie podejście skłoniło mnie do korzystania z prywatnej opieki w korpo zatrudniającym młodych lekarzy na umowy zlecenie gdzie czas wizyty jest czasem wizyty a nie rozpoczęcia wyczekiwania jak na księdza po kolędzie.

Starzy lekarze też z czasem się nauczą.
no oczywiście, bo przecież lekarz doskonale wie z czym przyjdzie do niego dany pacjent i z góry wie ile czasu na danego może przeznaczyć


@Xuzoun:

: wiesz co, często w gabinetach jest karteczka "godzina wizyty jest godziną orientacyjną". Bywa tak, bo rejestratorki zapisują co 15 minut pacjenta, a bywa różnie, na skierowanie/receptę wystarczy 5 minut, a czasami 20 minut na pacjenta to za mało. Łatwo się komentuje każdemu, jak się nigdy
@Mega_Smieszek: Widziałem przypadki błędnych diagnoz lekarzy gdzie osoba chora na podstawie połączenia wielu artykułów i dedukcji potrafiła lepiej się zdiagnozować. Oczywiście nie były to standardowe przypadki bo w takich faktycznie lekarze rzadko się mylą, ale przypadki będące niecodziennymi


@Aten7385: To się idzie do innego specjalisty, a nie wymądrza artykułami z onetu albo nawet wyrwanymi z kontekstu publikacjami naukowymi.

W medycynie jest tyle możliwych interakcji czy rozwiązań, że laik nie jest
@Mega_Smieszek w tą grę mogą brać obydwie strony. Jak ja mam płacić dodatkowo za denerwowanie lekarza swoim zdaniem to w takim razie niech on mi buli za cały czas który spędziłem u lekarzy w przypadku błędnej diagnozy skoro taki mądry.

Po co frustraci, którzy nie mają cierpliwości do innych pchają się do zawodu, który polega na pomaganiu ludziom?
@gorzki99: po pierwsze to mirabelka here. Fakt, zgodzę się z tym co mówisz, ale to nie jest wina lekarzy z tymi zapisami co 5 minut a organizacją przychodni. To się zmienia i dobrze. Dwa, na pierwszą wizytę 20 minut to jest również często za mało i mówię to z drugiej strony barykady. Jak chcę dobrze zając się pacjentem, to chcę to robić kompleksowo, na co często system nie pozwala. I rozumiem