Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, orientuje się ktoś może w cenach klimatyzacji? Dostałem wycenę na niespełna 19 tyś. + VAT (całkowity koszt zabawy z wykonaniem instalacji, montażem itp.) za następujący sprzęt:

Fuji Electric multisplit KGTB (2:1):
2 jednostki wewnętrzne 3,4 kW i 2,0 kW oraz jednostka zewnętrzna 5,0 kW

Oferta jednego z Warszawskich salonów, w mojej ocenie mocno nieatrakcyjna. Co sądzicie?

#klimatyzacja #remont #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 10
@Kutotward: Lo panie ze jak?

Nie wiem jak jest teraz. Ale jakis czas temu mialem "przyjemnosc" pracowac przy montazu klimy. U janusza tyko ze janusz dosc obrotny i mial dosc duzy rynek.

Co mnie zdziwilo:
Jak chcesz 2 chlodnice (czyli to co masz w chacie) to za cholere nie oplacilo sie brac multisplita (czyli 2 chlodnice do jednego agregatu - agregat czyli to co na zewnatrz). Duzo bardziej sie oplacilo brac
@Kutotward: coś sporo, szukaj firm z poza Warszawy. W Wawie ceny takie, że ludzie biorą firmy spod Lublina. A pytając o to czy to dużo czy mało to warto podać co jest do zrobienia, może tam jest tak nakombinowane, że i tak nie będzie tanio, ale nie aż tyle.
A jaka jest oferta na gree, lg czy haiera? Żadna firma nie oferuje jednego modelu
@gorzki99: Dzięki za konkretną podpowiedź, będę teraz pytać o niezależne instalacje.

@Qullion: Haiera wycenili na niecałe 17, a Mitsubishi na 21 tyś. + VAT... Napisałem przed chwilą do jednego z Kieleckich salonów, zobaczymy co zaproponują.

@Nalejmizupy: Ja niestety nie znam się na tym totalnie, jeśli znasz jakiś złoty środek między jakością a ceną i mógłbyś się podzielić wiedzą to byłbym wdzięczny.
Dzięki za konkretną podpowiedź, będę teraz pytać o niezależne instalacje.


@Kutotward: Spoko. Wez tylko pod uwage ze pisalem jak bylo kiedys. Jak jest teraz nie wiem.
A i dobrze mirki radza. Wez firme z poza warszawy.
Dla przykladu - firma w ktorej pracowalem zakladala klimy po calej polsce.
@Kutotward każdy instalator będzie chwalił swoje. Ja osobiście montuje Gree i wydaje mi się, że są spoko i cenowo i jakościowo. Na 100% znajdzie się ktoś kto powie, że chińczyki są złe, słabe itd. Ale na ponad 130 klim w zeszłym roku miałem jedną awarie, która skończyła się wymianą sprężarki, oczywiście gwarancyjnie bez kosztów. Pozdro
@Kutotward:
Niech Pan się odezwie do mnie.
Na priv, wyslalem kontak.
Mysle z sie dogadamy. I cenowo i sprzętowo. Jutro lub w pon mogę podjechać na oględziny.

Poki co moge powiedziec ze sprzet mimo że moze cena średnia to wg mnie ok.
Jedni z moich ulubiony producentów.
Pozdrawiam