Wpis z mikrobloga

Szybka ankieta, czy gracze się szanują.

Sytuacja: Gracie w gre MMO (raczej mmo rpg albo mmo zelementami rpg aby byl system progresji), jak Tarkov, POE, Dark and Darker, itp rzeczy. To gry w których są dwie warstwy rozgrywki, jedna to normalna rozgrywka, druga to "handel" z graczami.

Wolisz grać:
A1 - z szacunkiem do siebie, w gry z modelem progresji opartym na twojej grze (tego co robisz podczas rozgrywki)
B2 - brak szaczunku do siebie, system w ktorym wszystko przelicza sie na golda albo cos co go zastepuje. Najwiekszy noob moze latac "grind" runy i farmic ZYX golda na godzine, a później kupuje gotowe meta itemki. Rozgrywka traci wartosc.

#gry #komputery #mmorpg

Który system wolisz?

  • 1. A1 68.6% (24)
  • 2. B2 31.4% (11)

Oddanych głosów: 35

  • 14
@NewBlueSky: Konkretne bez sensu postawiłeś tezę. Grind sam w sobie to proces by uzyskać przewagę przecież czyli osiągnąć progress. Te meta itemki też ktoś musiał stworzyć zrobić progress by móc je zrobić itd. Plus taki Tarkov to kompletne inny typ gdy od PoE chociażby xd ciężko porównywać systemu handlu czy wgl grindu w nich
@danveld666: ostatecznie mozna wykazac element wspolny, elementy jak grind, jak meta, itd.

@cabeiu: to fakt, a nie teza i nasuwa sie sam. Albo grasz dla siebie, i masz "gameplay loop" ktory daje ci progres + ewentualne mechaniki ktore lagodza losowosc (np barter i wylaczenie utility items i golda z handlu miedzy graczami, gold (czy rozne waluty) moze byc jako waluta gracz - npc).

Albo kopiujesz jak npc (w sensie ty
@danveld666: nie porównujemy gier, a ich wybrane elementy.

pewien archetyp rozgrywki. Nie powiedzialem, ze nie da sie odczuwac satysfakcji z grindu, wierze ze sa ludzie na swiecie, ktorym jedzenie gowna sprawia satysfakcje. Robia co chca, jak nie krzywdza innych ale nie bede ich traktowal z szacunkiem.
@cabeiu: ????

Mowie o braku szacunku do siebie w zwiazku z zlamaniem normalnego gameplay, a graniem "pod golda", ktory pozniej jest uzywany np do zbudowania "meta buildu", ktory maciek widzial u swojego ulubionego streamera 24/7.

Zwykle tak dziala brak szacunku do siebie zwiazany z grindem. Ja wole grac, zdobywac itemki, expa i wykorzystywac to co mam.

A handel sam w sobie nie jest zly, ale kazda zmiana ktora utrudnia noobowski model
@NewBlueSky: Wciąż nie podałeś gier o której pytałem. Druga sprawa porównanie mechaniki gry do jedzenia gówna to kiepska analogia mająca jedynie na celu oczernienie schematu bez podania przykładu czy uzasadnienia. Ty przecież oblizujesz popielniczki. Można tak powiedzieć że każdy lubi co lubi i koniec dyskusji która nawet się nie zaczęła. Jeżeli porównujesz elementy to wypadałoby powiedzieć co masz na myśli dokładnie.
Nie każdy domysły się że chodzi Ci wkuwanie miejsc lootu
Wciąż nie podałeś gier o której pytałem.


@danveld666: bo to pytanie nie ma zadnego sensu i znaczenia? Gra to platforma, nikt nie jest zmuszony w nia grac, te gry co podalem oferuja wybor, mozesz sie szanowac lub nie. To zupelnie inne niz to co ty chcesz przemycic.

Druga sprawa porównanie mechaniki gry do jedzenia gówna to kiepska analogia mająca jedynie na celu oczernienie schematu bez podania przykładu czy uzasadnienia.


@danveld666:
@NewBlueSky: W takim razie lepiej buduj ankiety bo jeżeli jest tendencyjna i jedna odpowiedź mówi o dziecku do siebie a druga nie to jest ona wałowa u podstaw.
Na moim przykładzie z tarkovem i PoE pokazałem Ci że można nie zrozumieć o co Ci chodzi chyba że faktycznie zgadzasz się z tym. Tworzysz jakąś tezę o szacunku a kiedy ktoś chce przykłady do tego czy gry które budują dana narrację w
Na moim przykładzie z tarkovem i PoE pokazałem Ci że można nie zrozumieć o co Ci chodzi chyba że faktycznie


@danveld666: No tak, mozemy sobie wyobrazic milion czynnikowi stworzyc idee ze ktos czegos nie zrozumie. Jak wejde na forum francuskie poe to tez nic nie zrozumiem, bo nie znam tego jezyka. I wiesz co wtedy zrobie? Nie bede sie klocic z tym xD tylko bede wiedzial ze nie ma co szczekac
@NewBlueSky: O #!$%@? faktycznie beka z typa xD #!$%@?łem się, mea culpa.
Oczyszczę atmosferę bo zagalopowałem się gubiąc sens i nie chcę się kłócić po prostu i czepiać słówek fakt jeśli mnie poniosło to sorry.
Sądzę że jeżeli zrobiłbyś ankietę która nie stawia tezy oraz nie obraża potencjalnych głosujących to miałbyś o wiele lepszy rezultaty czyli więcej głosów.
Muszę się uderzyć w pierś.
@danveld666: ewidentnie przyszedles rozmawiac o niczym albo tylko o rozmawianiu, jak ci brakuje teorii na ten temat to poczytaj sobie jakies podreczniki.

na tym polegaja pytania z ograniczona liczba odpowiedzi, aby uzyskac wynik, ktory chcesz przetworzyc i latwo sie przetwarza, mozna zadac otwarte i czytac esej od kazdego albo od razu pogrupowac wszystko tak jak jest wygodnie.

Twoje pytanie, pomimo ze nie mialo sensu w tej rozmowie, mialo jakis ukryty sens