Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie teraz się kupuje Windowsy w jakiejś korzystnej cenie?
A może lepiej po prostu spiracić? XD pytam poważnie, nie miałem do czynienia z kupowaniem systemu operacyjnego od dziesięciu lat, a wtedy dostalem go za jakąś złotówkę w prezencie czy coś takiego

#windows #windows10 #komputery
  • 11
@Shatter:

A może lepiej po prostu spiracić? XD

A po co w ogóle piracić jak sam Microsoft udostępnia program do tworzenia botowalnego pendriwe z tym systemem w dowolnej wersji jaka wyszła.

A to czy jest aktywowany czy też nie - ma znaczenie podczas użytkowania, że się wyświetla znak wodny o jego aktywowaniu.

A skąd pan weźmiesz sobie kluczyk to już pańska sprawa czy chcesz płacić.

Jednak na pewno odradzam piratowanie, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek50005: powiedz coś więcej o tym pendrive, bo ja to trochę sto lat za murzynami jeśli chodzi o to, jak się teraz system wgrywa. W mojej świadomości wsadza się płytkę z win XP, no może z win 7
@Shatter:

powiedz coś więcej o tym pendrive


Narzędzie do wykonania bootowalnego pendriwe na stronie microsoftu - nazywa się Media Creation Tool
I jest dostępne pod tym linkiem i można tam sobie trochę o tym poczytać.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Może ci trochę opowiem jak to działa i na jakie problemy można napotkać po drodze co osobiscie mnie spotkało poprzez zbyt zawalone dyski, że ledwo starczało miejsca na to by pobrać plik a co dopiero
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek50005: ok, i w ten sposób mogę sobie wgrać choćby trial, żeby zobaczyć czy komp działa, a potem ewentualnie aktywować ten system w taki czy inny sposób, tak? Spoko
@Shatter: Tyle ten trial, to możesz sobie używać ile chcesz czasu, po jakimś tam okresie wyświetlać się będzie znak wodny, że system nie aktywowany i będzie to widoczne w każdym programie/ grze którą używasz i nie będzie można zmienić tła na pulpicie.

Czy są jakieś jeszcze efekty uboczne, czy nieprzyjemne to nie wiem, bo niczego takiego nie zauważyłem a takiej wersji używam cały czas odkąd mam kompa - to już będzie
@maniek50005: I tego znaku się nie da ubić w żaden sposób? Przy Win 7 było podobnie z tego co pamiętam, ale niektórzy to obchodzili jakoś. Trochę będzie problematyczne przy robieniu ładnych screenów w grach :/ No ale tyle dobrego, że od ręki będę mógł to zrobić i kompa uruchomić jak już złoże
@Shatter: W sumie raz się pojawia, raz znika - nie wiem od czego to zależy.
Ale żeby go ubić - to wystarczy wpisać jakiś kluczyk do tego systemu aktywacyjny.

Jeden z nich pozyskałem sobie z mojego starego komputera z windowsem 7 tej samej wersji co 10tka i tak sobie go przerzucam po komputerach ;D