Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 479
Ostatnie w tym roku #rozdajo z mojej strony. Jaki mam w tym cel? Oczywiście plusy od mirków bo próżny jestem - pierwsze primo.

Drugie primo czyli secundo - chcę obniżyć liczbę przypadków #bhpfailure.

W dzisiejszym #rozdajo do zgarnięcia suspension relief straps. Przyda się najbardziej pracującym na wysokościach. Do czego? Jeśli pracujesz w szelkach i spadniesz, to w założeniu masz zawisnąć przed upadkiem - ma to chronić przed obrażeniami czy śmiercią.

Zawis w szelkach to połowa sukcesu. Harness, kiedy wisisz, uciska Twoje tętnice, więc jeśli twoje ziomki nie ogarną jak ciebie szybko ściągnąć z tego wiszenia, to w kilka minut może urwać się film, bo coraz mniej krwi serce pompuje do łba, a w ostateczność może dojść do #tangodown mózgu i zgonu.

Jak działa zestaw strapów, który jest do wygrania? Przypinasz go sobie do pasa biodrowego. Jeśli spadniesz i wisisz to otwierasz go i w pasy wkładasz swoje stopy i na nich stajesz. Zmniejsza to ucisk na tętnice udowe i ułatwia krążenie, co daje więcej czasu ziomkom na uratowanie ciebie.

Dla zachęty - wartość dzisiejszego rozdajo to ok. 150PLN.

Co zrobić żeby wygrać? Dajesz plusa i czekasz do najbliższego wtorku, 28.11.2022 na wynik losowania. Każdy bierze udział, nawet zielonki.

Losowanie, 28.11.2022 - 12.00

Wysyłka do wybranego paczkomat na mój koszt.
jarezz - Ostatnie w tym roku #rozdajo z mojej strony. Jaki mam w tym cel? Oczywiście ...

źródło: comment_1669543854RgxwcfWtAJaVDxmCDa6ZXC.jpg

Pobierz
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Felonious_Gru: nie trzeba. Jak masz szelki z pasem biodrowy i wisisz to wystarczy że wsuniesz w nie stopy i się podniesiesz. Nie wiem jak to inaczej opisać. Działa bo na szkoleniu używałem. Waga idzie na szelki i one się trochę luzują z ucisku na Twoje tętnice udowe.

To ja od siebie dodam, że regulując część udową szelek bezpieczeństwa należy zostawić luz nie mniejszy i nie większy niż wysokość dłoni, w przeciwnym razie można się pozbawić przyrodzenia :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rindo: sam mialem sytuację jak na mostach "uczciwie" pracowałem, że jak poprosiłem o szelki bo na 8m trzeba było wejść to majster spytał czy pracy nie chce szukać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaerovsky: prawda ale ta regulacja chroni przed wypadnięciem z szelek i urazom przy nagłym zatrzymaniu jak spadasz. Te strapy pomagają przetrwać sam zawis. Sam sprawdzałem jak na jednym szkoleniu wisiałem jako pozorant czekający na pomoc różnica "bez" i "z" mega odczuwalna.