Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Bellona zapowiada dodruk z nieoficjalnej serii rozmyślań. "Książę" Niccolo Machiavellego wróci do sprzedaży 25 stycznia 2023 roku. Wydanie w twardej oprawie obejmuje 150 stron, z ceną detaliczną 59,90 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.

Kiedy w roku 1512 Lorenzo de Medici odzyskał władzę w Republice Florenckiej, rozpoczął czystkę, której ofiarą padł sekretarz II Kancelarii Signorii, Niccolo Machiavelli. Straciwszy pracę po czternastu latach wiernej służby republice, Machiavelli zajął się tym, czym para się wielu emerytowanych polityków obecnej doby: został komentatorem politycznym. Nie mogąc występować w telewizji, napisał książkę: Książę - wiekopomne dzieło oskarżane o amoralizm (głównie z powodu maksymy, że "cel uświęca środki") i w istocie rewolucyjne w epoce renesansu, gdyż formułujące obowiązującą do dziś w myśli politycznej tezę, że na arenie politycznej nie ma miejsca na imperatywy moralne i teologiczne.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzwykopem #bellona #historia #machiavelli
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Bellona zapowiada dodruk...

źródło: comment_1669545271bJd7oDHnohVmRPazajZdqj.jpg

Pobierz
  • 9
@Iwan_Szatow: @Shashek: To cena okładkowa a w księgarniach internetowych są zwykle o 30% niższe. Poza tym tylko na stronie dystrubutora taka widnieje a na stronie wydawnictwa i świata książki jest 39,90 zł

@cotidiemorior: Inflacja, ceny energii, papieru, transportu to nie wina wydawnictwa a będzie tylko gorzej
@Whoresbane: to niech te wydawnictwa pokażą uczciwie koszty na jakimś przykładzie. Bo ja pamiętam jak przed erą ebooków wszystko tłumaczyli papierem i transportem, potem w erze ebooków nagle zmiana narracji o 180 stopni i największe koszty to te wspólne jak redakcja czy prawa autorskie, a teraz znowu papier i transport stały się wygodniejsze do tłumaczenia podwyżek. xD Te 40 zł (-30%) jeszcze nie wygląda tragicznie, ale są już tacy agenci jak