Wpis z mikrobloga

czy rekruterom na #linkedin wyświetla się czy jestem "responsywny", tj. czy odpowiadam na wiadomości?. Pytam ponieważ ostatnia wiadomość z ofertą pracy jest z 17.11, wcześniej dostawałem kilka ofert dziennie ale przestałem odpisywać bo zwyczajnie mi się nie chciało. Czy wy odpisujecie każdemu jakąś formułkę, nawet jeśli nie jesteście zainteresowani, czy ma to w ogóle znaczenie?

#programista15k #pracait
  • 17
@muchatse: Ja nikomu nie odpisuję ani nie akceptuję zaproszeń do nawiązania kontaktu o ile w danym momencie nie rozważam zmiany pracy. Ale tak, jak odpisujesz to lepiej wpasowujesz się w algorytm Linkedina i wyskakujesz częściej rekruterom. Rekruterzy widzą też jeśli odczytasz wiadomość, ale nie odpiszesz.
@muchatse: Nie tyle wyświetla się co algorytm bardziej promuje odpisujących. Jakieś 2 miesiące temu ziomek szukał pracy i narzekał, że mało ofert wpada. Poradziłem mu, żeby na #!$%@? odpisywał, że nie jest zainteresowany i dość szybko zaczęło mu tego spływać znacznie więcej.
@Rufurege1: Nikt nigdy do junioraków sam nie pisał, bo chętnych jest więcej niż miejsc. Sam rusz tyłek i powysyłaj CV wszędzie tam gdzie szukają ludzi w Twoich technologiach, nie ważne czy junior, mid, senior.
@Rufurege1: Nie musisz, bo sam tak zrobiłem, żeby wejść do branży. Bądź tylko gotowy na dziadowanie za minimalną kilka miesięcy i potem będzie z górki.