Wpis z mikrobloga

Potrzebuję 3 rzeczy:
-router lte/5g z anteną zewnętrzną. Najlepiej router z przynajmniej 4 gniazdami ethernet i aby przynajmniej 3 z nich były poe jak nie da rady to dodatkowy mały switch z poe na 4 porty
-switch zarządzany przynajmniej 10 portów, przynajmniej 2 porty poe, minimum 1gb/port
-access point wifi zasilany z poe im bardziej płaski tym lepiej (obstawiam ubiquiti)

#internet #siecikomputerowe #budowadomu #budujzwykopem
  • 11
-router lte/5g z anteną zewnętrzną. Najlepiej router z przynajmniej 4 gniazdami ethernet i aby przynajmniej 3 z nich były poe jak nie da rady to dodatkowy mały switch z poe na 4 porty


@lobo: są w ogóle takie routery z PoE?

-switch zarządzany przynajmniej 10 portów, przynajmniej 2 porty poe, minimum 1gb/port


@lobo: to nie będzie tanie. 10 portów chyba nie ma, albo 8 albo 16. Zarządzalny z link aggregation
@lobo: będę brutalny. Zapomnij i nawet nie chodzi o to, że takowego nie ma tylko to iż są ciężko dostępne albo drogie.
Twoje prawie wszystkie założenia spełnia MIKROTIK CHATEAU 5G.

Plus na chwilę obecną nie ma co się pchać w 5G, w Polsce takowego nie ma. Zanim będzie nie wiadomo jak będzie z tym to obecne modemy mogą nie być kompatybilne( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lobo a) nie ma dobrych routerów 5g z POE, w ogóle dobrych routerów 5g sa może z 3 ..
Skąd wiesz, że potrzebujesz antene? Robiłeś pomiar? Wiesz jakiej anteny potrzebujesz? Są różne ...
ZTE MC 801 lub huawei 5g cpe, ale nie wiem jak teraz z dostępnością
b) bierz cokolwiek co ma poe, to nie ma większego znaczenia moze byc i tp link
c) do czego potrzebujesz zarządzalny? Tu też praktycznie nie
@Bad_Wolf: To idźmy inaczej
-router lte z anteną zewnętrzną
-switch z poe 6-8 portowy (przynajmniej 1 port 1gb najlepiej 2 i więcej)
-switch z poe 12 portowy 1gb/port

@gientkaszyja: Sprawdziłem zasięg na komórce jedynie i tak będzie potrzebna antena
@lobo: huawei z serii 8xx maja wewnętrzna i wyjście na zewnętrzna antenę, sama wewnętrzna bardzo ładnie zbiera jak jest we właściwym kierunku przy oknie, miałem kupować do niego zewnętrzna antenę ale w końcu nie musiałem, ap to ubiquiti lite, switch ja używam mikrotika ale u mnie na mniej niż 10 portów
@lobo ja u siebie mam huawei b818 który agreguje mi 4 pasma z bts, spięte ze switchem tp link 16 portow po 1gb, i dodstkowo mam switch poe 6 portowy pod kamery oddzielny też tp link. Do switcha mam wpięte 2 tp link deco i #!$%@? to świetnie :D
Lan mam w kazdym pokoju po 2 lub 4 porty. Wszystko spotyka mi sie garazu w racku 9u :)
Moim zdaniem 5g nie
-router lte z anteną zewnętrzną


@lobo: mikrotik atl, mikrotik lgh lte 18
to ci będzie działać na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°), możesz też spróbować polsatu domewego dają swój modem z odu i idu

switch z poe 6-8 portowy (przynajmniej 1 port 1gb najlepiej 2 i więcej)


@lobo: nie polecę ci niczego domowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co weźmiesz będzie podobne. Ja
Telefon nie agreguje Ci portów, więc nie jest to do konca miarodajne.


@gientkaszyja: agreguje nierzadko lepiej niż routery lte

Dodatkowo pamietaj, ze długość kabla do anetny ma cholerne znaczenie - im krótszy tym lepszy.


@lobo: to dobra rada - 10 metrów kiepskiego kabla zabierze ci 60% zysku energetycznego anteny. Pooglądaj urządzenia z modemem zewnętrznym typu mf-258. Co do switcha to bierz najtańsze tplinki za <200 pln np TL-SG108PE