Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, przejdę od razu do rzeczy.
Mam 24lata i ostatnie 4 lata pracowałem na czarno(wynagrodzenie w gotówce, bez podatków). Udało mi się odłożyć 100tyś zł, które teraz chciał bym wpłacić na lokatę w banku. Z tego co się dowiedziałem, przy wpłacie takiej kwoty w banku muszę wypełnić formularz o pochodzeniu środków, a urząd skarbowy zostanie poinformowany o wpłacie. Jak uniknąć problemów?
Dodatkowo mogę powiedzieć że ostatnie 6 miesięcy prowadzę JDG z przychodem 2tyś zł, łącznie 12tyś. Dodatkowo w wieku 18-20 pracowałem łącznie rok na etacie, obsługa klienta. Zarobki z tamtego okresu myślę że podobne, 24tyś. To daje nam łącznie 36tyś zł gotówki która ma pochodzenie, co z pozostałymi 64tyś?
Jak najprościej wyjść z sytuacji, darowizna od rodziców i podatek PCC? Darowizna od brata? Dziadków? Łącznie może zebrać się ta kwota :)
Jakieś inne pomysły?
#biznes #jdg #firma #podatki #prawo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638383af4bf3873cacec98ca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 21
darowizna od rodziców i podatek PCC


@AnonimoweMirkoWyznania: Darowizna od rodziców, zgłoszenie tego do US, w zerowej grupie (rodzic-dziecko) nie płacisz podatku. Jak urząd zapyta skąd rodzice mają pieniądze to inna bajka, ale przez całe życie na pewno dali radę odrobinę odłożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania Jeśli masz lewą kasę to nie wprowadzaj jej do systemu bankowego. Zyskujesz do 8% w porywach minus podatek przy realnej inflacji 20-30%. W gratisie masz pełna inwigilacje i musisz się tłumaczyć skąd to masz i po co, w najgorszym wypadku możesz stracić dostęp do tych środków. Jakby to były moje oszczędności to przede wszystkim trzymałbym czesc w silniejszych walutach (CHF, USD) w zlocie kupowanym za gotówkę. Przy takiej gowno walucie jak