Wpis z mikrobloga

Mam case'a, że chciałbym drukować PLA-LW (drukuje się tym w 260C). Gdzieś mi się przewinęło, że nie powinno się drukować na stockowej drukarce PLA w tak wysokiej temperaturze, bo gdzieś wydziela się przy takiej temperaturze jakieś toksyczne gówno. Czy ktoś coś jest w stanie na ten temat powiedzieć? Co potencjalnie powinienem wymienić żeby drukować? Ender 5 pro here.

#druk3d #drukarki3d
  • 14
@juszczus: full metal hotend i temat z głowy. Ale jak nie chcesz żeby się zwykle PLA blokowało to musisz chłodzenie hotendu wymienić na wydajniejsze.

Edit:

LW-PLA jest pierwszym tego rodzaju filamentem wykorzystującym technologię aktywnej pianki do tworzenia części PLA o niskiej masie i niskiej gęstości. Przy około 230 ° C materiał zaczyna pienić się i zwiększa swoją objętość prawie trzy razy.


Może warto spróbować najpierw z niższą temperaturą
@matiJ: Na tej głowicy co miałem sprawdziłem wieżą temperatur i 255-260 jest miodzio, więc już wiem że będę chciał na tym drukować.
@mc_hammer: i @MatiJ: któryś z was byłby w stanie mnie nakierować na co powinienem patrzeć przy dobrze takiego hotendu? Parametry? Firma? Ile to powinno kosztować?
@juszczus: Zależy od ceny. Z tańszych upgradeow jest Phaetus Dragon (albo Dragonfly, chociaż Dragon lepszy). Jest nowy Revo, ale on ma już zupełnie inne nozzle. No i jest Mosquito ale to koszt nowego endera xD
Raczej unikaj zwykłych full metal (od Swiss np). Nie żeby były słabe, po prostu konstrukcja na której się opierają jest stara, Dragon za podobny hajs pozwala wymieniać nozzle jedna ręka