Wpis z mikrobloga

@kukold: ja to wiem i wiem za co placą managerom na pewno nie za pisanie kodu ale autyki by chciala żeby manago pisal z nim i w miedzyczasie zarzadzal albo lepiej z kodera parobka zrobic menago a wtedy wszyscy by mieli przeje.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anonimowy_programista:

Kto raz pracował bezpośrednio pod menadżerem, który kazał robić durne rzeczy, nieznając się na fachu

Czasem taki menadżer każe ci napisać system płatnych, zweryfikowanych kont pod które 0.2137 sekundy później podszywają się trolle. Albo wyłączać mikroserwisy odpowiedzialne za uwierzytelnianie dwuetapowe.
Albo wysyła obraźliwe gównmaile o zwolnieniu jeśli nie klikniesz w linka aby odsiać z firmy jako tako asertywnych ludzi i zostawić zastraszonych.

Pracowałem z managerami i takiego #!$%@?ącego jak Piżmo
@anonimowy_programista: tia, a potem pracujesz pod kierownikiem zespołu, który jest dobry w programowanie, ale #!$%@? w zarządzanie i na wszystko się zgodzi co mu podrzucą i nie umie w ogóle robić za bufor. A potem na bazie jakieś funkcyjki napisze dziwne, których nikt nie ma uprawnień ruszyć i tygodniami czekasz aby coś w nich zaktualizował, bo jest menago i ciągają go po spotkaniach codziennie.
tia, a potem pracujesz pod kierownikiem zespołu, który jest dobry w programowanie, ale #!$%@? w zarządzanie i na wszystko się zgodzi co mu podrzucą i nie umie w ogóle robić za bufor.


@eloar: Dlatego w zdrowej strukturze team leader/team manager to jedno stanowisko, a product/project manager to drugie - a nie, że nad zespołem jest jeden manager od wszystkiego, który w zasadzie nic nie umie dobrze (bo w ostateczności zdanie biznesu
@WaveCreator: no i co, że masz team leada, który odpowiada za zarządzanie zespołem i product managerów, którzy są interesariuszami projektów, nad którymi pracuje zespół i nimi zarządzają? Doszła jedna warstwa gdzie kiepski team lead dostaje instrukcje z góry i nie umie z nimi polemizować. nie umie się postawić project managerowi na wszelkich spotkaniach, gdzie go ciągają aby reprezentował zespół. Potem masz na spotkaniu szefa zespołu i szefa projektu i jeśli ten