Wpis z mikrobloga

Zauwazyliscie, ze Borek w ogole nie komentuje tego co sie dzieje na boisku xD On po prostu wymawia nazwiska, kto do kogo podaje, kto strzela i to tyle. Np. "Przy pilce Raphinia, Fred, Fred do Casemiro, Casemiro podaje do Richarlisona iiii nie udany strzal niestety. Warto wspomniec..." On wiecej #!$%@? o bylych pilkarzach, jakis opowiesciach z dupy itd. Tymczasem inni komentatorzy zwracaja uwage, na taktyke, formacje. Potrafia powiedziec, ze druzyna gra za wasko czy za szeroko, ze staja zle, tworza sie jakies dziury, ze graja zle albo dobrze danym ustawieniem, nie wykorzystuja skrzydel czy cos. Ze zawodnik stoi na wolnej pozycji, ze czeka na pilke itd. itp. A Borek #!$%@? caly czas o czyms tylko nie o tym co sie dzieje na boisku xD edit: a i Borek mysli, ze jaki on to zajebisty nie jest bo cos opowie jakas "ciekawostke" i mysli, ze to jakas tajemna wiedza. Chlop chyba zapomniaj, ze jest cos takiego jak internet, i ze jak chce sobie poczytac o Pele to jest tam jego caly zyciorys i wszystkich innych znanych pilkarzy i wiem, ze przynajmniej tam bedzie wiecej prawdy niz w jego #!$%@? xD
#mecz
  • 18
@Braand To samo można powiedzieć o każdym polskim komentatorze. Jedyny komentujący w polskiej telewizji, który miał jakieś fachowe pojęcie o piłce nożnej to Strejlau. Pozostali to albo mniej lub bardziej złotouści gawędziarze (jak Laskowski czy Szpakowski), recytatorzy nazwisk jak Borek albo byli piłkarze, którzy ledwo umieją poprawnie zdanie sklecić i klepią pustosłowia przez cały mecz (Żewłakow, Kosowski, Mila itp.)
@Braand: to prawda. słabiutki jest. ale to ogólnie zmora tego komentarza - oni za dużo gadają!!! az łeb boli. szkoda że nie ma opcji wyłączenia ich pieprzenia 3po3. szpaku chociaż robi jakąś atmosferke. a te wszystkie borki, żewłakowy, mile to sie nadaja #!$%@? do tarcia chrzanu.
@Braand Tak jeszcze dodam, bo nie mogę już zedytować:

Jak oglądam na strimie transmisję z amerykańskiej telewizji, to aż smutno się robi. Amerykanie "soccerem" się tak nie interesują, a jednak komentarz 10x profesjonalny. Tam co jakiś czas przywołują jakichś ekspertów od przepisów, tłumaczą niuanse, potrafią nie tylko opisywać z ale też przewidywać, co się zaraz stanie na boisku itp.
@natuuris: Kiedys natrafilem na jakis filmik i artykul, jak w danym kraju sie komentuje. Nie potrafie niestety tego odnalezc. Ale bylo np. ze w danym kraju komentuje sie samemu, ze gdzies tylko sie mowi to co dzieje sie na boisku itp... a u nas caly czas #!$%@? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Braand: ja mam swoją teorię do tego xD bo faktycznie też zauważyłem że na meczach obecnych MŚ boras ostro zjechał z formą i chęcią, wiem że potrafi dużo lepiej bo widziałem sporo meczów, które komentował.

Otóż moja teoria jest taka - #!$%@?ł się na TVP xD

Włodar kilka dni temu wrzucił info, że ptaszek mu zaćwierkał, że finał będzie komentował Szpakowski xD i to zabolało może.

Pytali go też w KS
@Braand: Bo on jest tylko pseudoekspertem od wszystkiego. Udaje wielkiego profesjonalistę bo nauczył się wymawiać "niby poprawnie" nazwiska- jeszcze nie słyszałem, żeby zagraniczny komentator wymawiał casemiro- kaZZemiro ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym tylko mądrzyć się potrafi, a tak naprawdę jest tępy i nie potrafi szybko skomentować tego co się dzieje na boisku- taki ekspert od wszystkiego (boks, mma) czyli jest do niczego.
Najgorzej, że takie miernoty
@murdoc: tyle, że stonowany Borek z kimś kompetentnym, to nawet nadaje się do słuchania i w ogóle nie przeszkadza, więc oby mu tak zostało. Na Euro z Węgrzynem też było spoko.

@Nowystaryziel: lepiej jak tak gada, niż gdyby miał zacząć bawić się w kogoś pomiędzy trenerem a felietonistą, bo takie ananasy też się trafiają i wtedy pozostaje tylko wyrzucić TV przez okno. (°°