Wpis z mikrobloga

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. W związku z tym, że mamy listopad zaczynam powoli rozglądać się za prezentami na święta Bożego Narodzenia. I tu właśnie liczę na was. Mój tata ma 69 lat, jest już na emeryturze, wyznaje kult #!$%@?, latem sobie dorabia (zajmuję się letniskową posiadłością człowieka z Warszawy, praca na zewnątrz, na świeżym powietrzu), przez co ma się czym zająć. Teraz zimą i jesienią gdy jest zimno siedzi w domu, nie wie co ze sobą zrobić, wmawia sobie różna choroby, 10 razy dziennie mierzy sobie ciśnienie i jest rozczarowany kiedy wynik jest dobry... Dodatkowo ojciec jest pisowcem więc ogłupia się za pomocą TVP info. Nie ma on żadnych zainteresowań bo tak jak wspomniałem, wychowany był w kulcie #!$%@? - albo się coś robi fizycznie, albo nic. Książki czyta sporadycznie, jedną na 3 lata, ale jak już jakaś go zaciekawi to parę dni i książka przeczytana. Trzeba trafić tylko w naprawdę interesujący go temat. Tata pochodzi z gminy Żelechów w powiecie garwolińskim. I właśnie książki historyczne na temat jego rodzinnych stron go interesują. Pomyślałem więc, że ciekawym prezentem byłaby dla niego publikacja ,,Żelechów Na starej fotografii Ocalić od zapomnienia". Wydawcą jest Gmina Żelechów. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie mógłbym kupić pierwszą część tej publikacji z 2012 roku. Drugą udało mi się już zdobyć. W związku z tym chciałbym was prosić o pomoc w znalezieniu tej książki. Może ogólnie na co dzień nie dogaduję się z ojcem, ale wiem, że ta książka sprawiłaby mu dużą radość, więc może ktoś z was ma taką książkę i byłby skłonny mi ja sprzedać lub zna jakiś skansen/księgarnie gdzie mógłbym zakupić tą książkę?
Z góry dziękuję.

#pytanie #historia #zainteresowania #ksiazki #swieta #allegro #olx #czytajzwykopem #hobby #wykopefekt #prezent #rodzina #tatacontent #ojciec #bozenarodzenie #czytanie #ksiazka #genealogia #pomocy #pomoc #garwolin #emerytura #
Tomek1194 - Zwracam się do was z prośbą o pomoc. W związku z tym, że mamy listopad za...

źródło: comment_16696589088C0v5iGmofBrMHsbaHWGfc.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tomek1194: napisz maila do urzędu gminy Żelechów, tam będą wiedzieć najlepiej, może zostały im jeszcze egzemplarze. Z tego co widzę na stronie www (https://zelechow.pl/premiera-albumu-zelechow-na-starej-fotografii-ocalic-od-zapomnienia-czesc-ii-tom-i/), wydawnictwo było dotowane i rozdawane za darmo, więc raczej nie są nastawieni na regularną sprzedaż, mogą trzymać u siebie w magazynie/archiwum pozostałe egzemplarze. Czasem wydawnictwa-instytucje tak robią i sporo nakładu czeka w piwnicy na zbawienie. Mam nadzieję, że trafisz na życzliwą osobę w urzędzie i uda
@Tomek1194: popieram przedmówców, najlepiej pytać u źródła. a co do życia emeryckiego, to może jakieś krzyżówki, zbieractwo (znaczki, monety), majsterkowanie i odnawianie rzeczy, zwierzę domowe - na wszystkie te zainteresowania można znaleźć racjonalne uzasadnienie zdrowotne i praktyczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomek1194: ech, szkoda :( trzymam kciuki, aby jakimś cudem udało się znaleźć też pierwszą część. Ale myślę że już ta, którą masz, będzie świetnym prezentem. Hm, a może spotted na Facebooku?
@Tomek1194: A w Żelechowie? Może jest jakaś grupa na FB dla mieszkańców. Skoro rozdawali książkę za friko, to pewnie ktoś ma w domu i może nie jest mu potrzebna. Pewnie sprzeda lub nawet odda. Poszukaj. Moje rodzinne miasto wydało kiedyś podobną rzecz i rozeszła się na pniu. Teraz co jakiś czas na grupie dla mieszkańców ktoś o nią pyta i bywa, że ktoś inny ma i sprzeda. Tutaj może być podobnie.