Wpis z mikrobloga

Mam problem z #rdr2. Otóż na ustawieniach ultra grafika prezentuje się tak jak na załączonym obrazku. Tekstury są fatalnej jakości, fps w granicach 45/s. Zejście do ustawień średnich podnosi fpsy, ale grafika nie ulega zmianie.

Aż się odechciewa grać, jak widzę czasem screeny które załączacie... Tam gra wygląda obłędnie.

Procesor i3 12100F
Karta GTX 1060 6GB
wszystko na dysku SSD

Co robić? #pcmasterrace #kiciochpyta #gaming
cpt_foley - Mam problem z #rdr2. Otóż na ustawieniach ultra grafika prezentuje się ta...

źródło: comment_1669687187MctHXdQqDcUjRD74IR0Io6.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ralphs: masz rację, wyskakiwał mi komunikat o braku pamięci.

@NielegalneKretowisko: Ultra ustawiłem dla ukazania kontrastu między tym co powinno być a tym co u mnie wystąpiło, liczyłem na 50fps przy medium - a wyszło gorzej niż ultra low i klatki w okolicach 40.
@cpt_foley: Na tej konfiguracji szału nie będzie. Mam 1060 3gb i i5 6400, jakiś tam dysk ssd i żeby gra mi chodziła na połączeniu ultra, bardzo wysokich i wysokich musiałam zmniejszyć rozdzielczość na poziom niżej, bo inaczej brakowało pamięci. I przy tych ustawieniach gra wciąż nie wygląda jak na tych screenach, o których mówisz (ja też zazdroszczę, zwłaszcza pięknych mord :D). Uważam, że mam ładne widoki, szczególnie oświetlenie, warunki pogodowe (deszcze,
@cpt_foley ustaw ostrosć w apce nvidia na 50%, rdr2 na tryb jakosc (nie ustawiaj recznie na full) taa ustaw na 27 poziom bodajże (na yt był poradnik blurry textures rdr2) i gra nie dosc ze 20 klatek wiecej to tekstury ostre. Po południu moge screeny wrzucic.
Dorzucam pierwszy lepszy screen (w osobnym komentarzu, bo z jakiegoś powodu nie mogę edytować poprzedniego), tak to mniej więcej u mnie wygląda. Wszelkie widoki w oddali, we mgle itp. wyglądają lepiej, najgorzej wyglądają ludzkie twarze i konie, które mają teksturę np. łaciatą. Jeżeli taka grafika jest dla Ciebie akceptowalna, to wymieniaj procesor, bo pewnie ze swoim 1060 6gb będziesz mieć jeszcze lepszą.
WhiteBelle - Dorzucam pierwszy lepszy screen (w osobnym komentarzu, bo z jakiegoś pow...

źródło: comment_1669695562H3w510phZHzJ4C8I5pkgVc.jpg

Pobierz
@cpt_foley: przecież to jest efekt głębi ostrości ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyłącz postprocessing i pokaż screena jeszcze raz, albo coś w oddali. Ewentualnie nie doczytała ci się tekstura bo brakuje pamięci, teraz 8gb to standard na gpu do ultra
@cpt_foley: Przechodziłem tę grę na takiej samej karcie. Tekstury zostaw na ultra, ale pokombinuj z obnizeniem innych opcji tak by nie przekroczyć limitu pamięci. Z tego co pamiętam bardzo zasobożerna były opcje związane z teselacją drzew, z wodą, z cieniami. Do tego pokombinuj w wygładzaniem. W opcjach sterownika nvidia wyłącz fxaa, bo to mocno i nienaturalnie rozmywało grę
mrbrOz - @cptfoley: Przechodziłem tę grę na takiej samej karcie. Tekstury zostaw na u...

źródło: comment_1669709304zKmDhqjWyanPa2szA6vvXq.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Aż się odechciewa grać, jak widzę czasem screeny które załączacie... Tam gra wygląda obłędnie.


@cpt_foley Ale czy osoby postujace takie zrzuty ekranu też mają taką specyfikację (szczególnie kartę)?
Najskuteczniejsze rozwiązanie twojego problemu to odmówić sobie trochę przyjemności i zaoszczędzić choćby na rx6600 https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-powercolor-radeon-6600-fighter-8gb-606942
Jak chcesz rozwiązania na już, to poszukaj np. na Nexusie czy forach zoptymalizowanych ustawień graficznych. Przez bezpośrednią edycję pliku konfiguracyjnego można uzyskać podobną jakość co przy normalnych ustawieniach, ale
Jerry664 - > Aż się odechciewa grać, jak widzę czasem screeny które załączacie... Tam...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WhiteBelle: tyle że ja ten procesor kupiłem dosłownie 2 tygodnie temu i jest on jednym z najlepszych w tej kategorii cenowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wniosek jest jeden - karta jest stara, ma mało vram, zajechana po latach użytkowania - w związku z czym prezent na święta sprawię sobie sam :))

Dziękuję wszystkim za pomoc!