Wpis z mikrobloga

Wchodzisz do sklepu motoryzacyjnego i prosisz o łożysko 60x110x28.

-DO JAKIEGO SAMOCHODU?
-nie no to nie jest do samochodu, potrzebuje po prostu łożysko o tych numerach
-A TO JA TAK NIE ZNAJDE
-dobra wchodze na google i wyskakuje mi, że łożysko jest montowane w takim i takim aucie
-DOBRA TO NA JUTRO PANU ZAMUWIE SKF ZA 289ZŁ SZTUKA A W TYM SAMOCHODZIE SĄ DWA TAKIE TO DWA ZAMÓWIĆ?

i kurtyna opada bo mówię, że to nie do samochodu i potrzebuje jedno to słyszę, że tam są dwa.

Z resztą kiedyś tam kupowałem już łącznik stabilizatora do auta, które sprzedawałem jako igłę i robiłem go na sztukę byle poszedł, potrzebowałem jeden łącznik a sprzedawca do mnie:
-ALE TAM SĄ CZTERY!
-ale ja potrzebuje jeden
-PAN JESZCZE WRÓCI DO MNIE PO POZOSTAŁE 3 A JA MOGE ICH JUŻ NIE MIEĆ

Poszedłem do Agromy, sklep rolniczy.

Poproszę łożysko 60x110x28
-SKF, FOOG CZY JAKIEJ FIRMY PAN SOBIE ŻYCZY?
-Niech będzie skf
-50 ZŁOTYCH POPROSZE.

#motoryzacja #logikaniebieskichpaskow
  • 47
@Zarzutkkake też ojcu ostatnio tek łożysko kupowałem, ale to akurat było w długi weekend i Agroma była zamknięta, więc pojechałem do albeco Dostałem dokladnie to samo co było fabrycznie

Ale tu akurat było do samochodu x
@Zarzutkkake: a to ja tez mam takiego janusza u siebie. Bylem tydzien temu po świece i mowie, ze potrzebuje swiece do takiego silnika i podaje oznaczenie.
-Nie ma takiego silnika
-no jak to nie ma? takie auto, taki silnik o takim oznaczeniu
-nie ma, a jaki rok i jaka moc?
-2005, 143km
-szawbski dzieciaku nie dodawaj sobie mocy tylko po polsku mow
-ja takie wtf i nie wiem o co chodzi
@Zarzutkkake: Raz w życiu poszedłem do takiego „true-sklepu” motoryzacyjnego gdzie obok warsztat był. Żarówka mi się w przedniej lampie przepaliła w Skodzie Fabii II i tam miałem najbliżej. Nigdy więcej. Szczegółów już nie pamietam ale było to mnie więcej w tym stylu:

- Dzień dobry, żarówkę potrzebuje do przedniej lampy do Skody Fabii II
- Jaka dokładnie ta żarówka
- Noooo, do lampy przedniej
- Jaki typ, jaki model konkretnie
-
@Zarzutkkake
Gościu, łożyska mają swoje oznaczenia, a nie wymiary. Miej litość dla tych sprzedawców - oni mają przed sobą katalog numerów łożysk, a nie diagram "jak w środku tyle to na zewnątrz tyle".

Jak chodzisz do sklepu po kartę graficzną to zamiast "poproszę RTX3060" mówisz "chciałbym taką kartę co ma dwa wiatraczki, cztery gniazda i jedno pcb"? Kto się będzie bawił w zgadywankę? Sprzedawca nie trafi to przyleziesz z mordą....komu to potrzebne
@wojtoon: ale chłopie łożyska (jak większość elementów budowy maszyn - w tym samochodów) są znormalizowane a karty graficzne nie są. Sprzedawca ma internet w telefonie czy kompie, wpisuje wymiary łożyska na ebmia czy innym traceparts i już wszystko wie. Jak umie dodatkowo into technika to może dopytać do czego to łożysko, określić w głowie nośność i dobrać dokładnie pod zastosowanie normatywne łożysko z katalogu. Przecież on po to siedzi za tą