Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma jakieś doswiadczenie z autami po leasingu?
Planuje kupic na AutoMartket używkę 3-4 letnią.
Bo mam juz dość strucli 10+( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warunki jakie podała mi konsultanka są dosyć dobre.
Np wkład własny 30% 36 miesięcy raty po 500zł i na koniec wykup na własność 10k
#auta #leasing #motoryzacja
  • 26
@wiochmen80: Auta poleasingowe to loteria całkowita. O ile w najmie masz serwisy w cenie, tak w leasingu nie. Auta, które są na typowym placu poleasingowym to w 95% auta odebrane przez windykację. I tam ktoś serwisował albo nie. Ze zdecydowanym nastawieniem na to drugie.
@wiochmen80: na portalach z aukcjami poleasingowymi często masz wykonany przegląd samochodu, i najczęściej są wytyrane. Chociaż 3-4 letni wytyrany nie będzie takim struclem jak 10 letni samochód.
@wiochmen80: dopóki nie zacząłem kupować nowych starałem się zawsze brać poleasingowe - miałem łatwiej bo u mnie we wsi swego czasu był największy plac poleasingowy raiffaisena. Nigdy, ale to NIGDY (na 6 kupionych aut) nie miałem problemów i te auta dojeżdżały u mnie bezproblemowo do 160-200kkm. Czasem kupiłem drożej niż ściągane z zagranicy, czasem taniej. Natomiast miałem dwa auta używane nie poleasingowe i tam zawsze kwiatki i jakieś druciarstwo wychodziło. Zatem
@hifiglator: Ale to nie chodzi też o upalanie, tylko o to jak ktoś dba po prostu. Tak jak pisałem, na placu masz przede wszystkim auta odebrane przez windykację. A jak kogoś nie stać na auto, to też go po prostu nie serwisuje. A przebiegi do 160-200k nie uznawałbym za jakiś mega wyznacznik, bo to niewielki przebieg.
@piwakk: przez windykację to chyba w Impulsie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość to po najmie. Rocznie zawiera się ok. 40k umów najmu, więc mniej więcej tyle auta wraca na rynek wtórny jako poleasingowe.

De facto trzeba sprawdzić auto jak każde inne. U moich klientów najczęściej do wymiany był aku, bo auto stało 6-9 miesięcy na placu zanim zostało sprzedane. Jakieś klocki czy inne eksploatacyjne tematy również były
@piwakk: bullshit. Na tym konkretnym placu na 300 aut powindykacyjnych było około 20 i te od razu można było rozpoznać bo były poniszczone i w cholerę tanie. Natomiast obecnie na placach stoja głównie auta po wynajmie długoterminowym i one są wręcz w idealnym stanie :}
@OptiFinance: Siedziałem na placu, były fury z PKO, Millenium itp. i wszystko przyjeżdżało z windykacji tak naprawdę. Przykładowo zjechało jakieś Porsche czy Audi RS, już nie pamiętam. Typ sam mówił do osoby z placu, że poniżej 200 km/h to rzadko kiedy schodził tym autem, cały czas trzymał się v-maxu na autostradach. Kupić takie auto to powodzenia w dalszym użytkowaniu.
@hifiglator: Jeśli chcesz tak wierzyć, to powodzenia :) Nie stoją głównie po wynajmie xD Systematycznie przeglądam aukcje poleasingowe i chociażby PKO Leasing. Mieli swego czasu z 70-90 aukcji, z czego praktycznie każde auto miało wpis w cepik o kradzieży. A wiesz czemu? Bo windykacja w ten sposób robi, żeby znaleźć auta. Albo pamiętam jak stało S8 zrobione na 700 KM na placu. Pytałem się osoby z placu kiedy jeżdżone itp. To