Wpis z mikrobloga

To prawda, że te fabryczne wkładki w butach spd nadają się wyłącznie do przymierzania i należy je od razu wymienić na takie, wspierające łuk stopy? Pytam z poziomu początków jazdy na spd.

#rower
  • 11
@grap32:
Wkładki które są standardowo w butach rowerowych nie dają żadnego wsparcia łuku stopy, co może powodować drętwienie/mrowienie palców, zewnętrznej części stopy, uczucie chodzenia po gorącym/zimnym i tak dalej.

Powtórzę - może powodować.
Ja używam takich wkładek i u mnie zdają egzamin ale ja od zawsze mialem problem z bólem stop przy jeździe w SPD. W jednych butach mniej i w innych bardziej. Płaskostopie.
Nie każdy ma taki problem.
@grap32: jedyne co potrzebujesz żeby ci nie drętwiała noga to jest to aby buty były SZEROKIE i nie ściskały palców. Nie baw się w żadne magiczne wkładki po 400zl bo kupisz je sobie jak będziesz miał problemy albo poczujesz fantazje zwiększenia mocy XD o 1W. Przerobiłem kilka modeli i w żadnym nie było potrzeby aby wspierać luk stopy bo ten luk już i tak przywiera do buta za pomocą wkładki która
nie było potrzeby aby wspierać luk stopy bo ten luk już i tak przywiera do buta za pomocą wkładki która opiera się o but.


@TypowyXD: tutaj już płyniesz trochę. Takie wkładki do czegoś służą i robią to co robić mają. A to że nie każdy ma potrzebę ich stosowania to już zupełnie inna historia.
@grap32: To nie tak, że nogi Ci odpadną od zwykłych wkładek, ale biorąc pod uwagę że 99% społeczeństwa coś dolega to takie wkładki nie są takie głupie. Jeśli masz jakieś dyskomforty w stopach to warto pomyśleć o nich, ale to nie oznacza, że to w pełni rozwiąże problem.
Mam wkładki Bontragera i na pewno czuć bardziej że stopa ma mocne podparcie,