Wpis z mikrobloga

W maju tego roku wymieniłem okna w mieszkaniu. Już na etapie samego remontu miałem duże zastrzeżenia do firmy, w której zakupiłem okna i zleciłem montaż, ale to długa historia. Same okna są w porządku, ale zaczęła się zima i w mieszkaniu jest zimno, ponieważ wieje pod samym oknem. To jest tylko moje przypuszczenie, ale wygląda jakby rama (ościeżnica?) okna została ustawiona na elemencie, na którym stała poprzednia rama. Nie ma tam żadnego uszczelnienia - pianki czy czegokolwiek. Udałem się więc do firmy, aby zgłosić usterkę. Reklamacja została przyjęta, ale firma zaproponowała mi nawiercenie dolnej ramy okien i wypełnienie całości pianką... Moje dodatkowe wątpliwości budzi fakt, że aby to zrobić, "fachowcy" muszą wyjąć szyby z tzw. stałki.

Mam wrażenie, że robota została zrobiona na odwal się, a to jest najłatwiejsze rozwiązanie problemu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jutro mam zamiar dopytać, co w przypadku, gdy nie zgodzę się na takie rozwiązanie, ale obawiam się kolejnych pomysłów.

Ktoś ma pomysł jak podejść do tematu? Co zrobić w przypadku, gdy mogę zareklamować wykonaną usługę, ale proponowana naprawa budzi wiele wątpliwości?

#budownictwo #remontujzwykopem #okna
  • 5
@muffy jak dla mnie to ogarnij jakiegoś inspektora budowlanego, niech to sprawdzi i wyrazi swoją opinię na papierze, czy to jest zgodnie ze sztuką czy nie.

Jak nie jest zgodnie ze sztuką to niech to montują jeszcze raz ale poprawnie.

Jakbyś dorwał instrukcje montażu do tego okna to też by Ci sporo dało

Masz jakieś fotki z maja?
@strikingsurface: dzięki, mam jakiś punkt zaczepienia.

@ms86: też właśnie myślałem o tym, że jakiś rzeczoznawca powinien na to spojrzeć. Tak, zrobiłem kilka fotek. Następnym razem będę wiedział, żeby robić zdjęcia wszystkiemu. Poszukam instrukcji, może coś będzie ogólnodostępne.
Przede wszystkim należałoby sprawdzić zapis w umowie, zgodnie ze sztuką przez montaż okien rozumie się wykonanie dodatkowych uszczelnień za pomocą taśm paroprzepuszczalnych. W Twoim przypadku problem zimnego powietrza pod oknem rozwiązałby ciepły parapet, który nie wiem czy jest uwzględniany w definicji montażu okien, minimum jednak byłoby zastosowanie listwy podokiennej która wypełniona jest pianką. Bardzo możliwe, ze jeśli była to wymiana okien to nie zastosowano niczego, zastosowanie ciepłego montażu który niweluje takie problemu
barkic - Przede wszystkim należałoby sprawdzić zapis w umowie, zgodnie ze sztuką prze...

źródło: comment_1670000527PKddnyJEWfwYsEQtK4DbPi.jpg

Pobierz