Wpis z mikrobloga

Wypłata dzisiaj przyszła i się okazało się że ze świątecznego bonusa 1000 funtów do ręki dostałem 570 funtów, fajne te podatki, takie bardzo zachęcające do wyższych zarobków.

Jeszcze w kwietniu mogę złożyć o odzyskanie 58 funtów zaliczki na student loan bo zabrali przypadkiem (bo zabierają automatycznie jak w danym miesiącu przekroczy ileś, ale potem można odzyskać jak roczne zarobki nie przekroczą danej kwoty - w zależności od planu pożyczki) ale tak czy tak nawet licząc te 628 do ręki z 1000 funtów to jest jawne złodziejstwo, ech :D Liczyłem na jakieś 700 chociaż do ręki - dobre i tyle ale niesmak pozostał.

#uk #pracbaza
  • 29
zaliczki na student loan bo zabrali przypadkiem


@MarianoaItaliano: Mi w tamtym roku przez dwa miesiace naliczali student loan repayment, a w tym roku, ostatnio sie zorientowalem, przez pol roku naliczaja mimo, ze nigdy nie mialem student loan xD Oczywiscie skontaktowac sie z nimi to jest #!$%@? tragedia, wiec czekam, az laskawie sami sie zorientuja, ze mnie okradaja (w tamtym roku sami przyslali pismo z przeprosinami). "Przypadkiem" #!$%@?.
@MarianoaItaliano: Moj bonus co roku laduje w pension, inaczej podobnie prawie polowa przepada (i student loan 1 wiec nic nie zwracaja, jeszcze ok 9k zostalo do splaty, i % teraz chyba bedzie z 4%, zastanawialem sie czy nie splacic tego ale tak dlugo jak dostaje na koncie oszczednosciowym wiecej to wole nie splacac).
Do tego salary sacrifice na zarobki (9% laduje w pension) zeby zaoszczedzic troche podatkow/skladek/student loan;).
Najgorsze ze podobno
@kwiatosz: Nie, wyższy próg niemożliwe. Coś trochę poniżej 25k wyjdzie za cały rok już z bonusem, więc to nie to - wydaje mi się że oddadzą część za miesiąc. Zresztą co roku mam prawie tax return.

A do obliczeń dolicz jeszcze pension i wyjdzie tyle.
@MarianoaItaliano No to nie do końca możesz winić podatki że część wpłaciłeś sobie na emeryturę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja się ostatnio dowiedziałem że jedna osoba u mnie w pracy ma w umowie że od bonusów ma też składkę emerytalną pracodawcy płaconą, nie wiem jak to się robi ale wtedy to już w ogóle lepiej wygląda w kwestii tego ile się z bonusu dostaje.