Wpis z mikrobloga

mirki, jaką temperaturę mam ustawić na piecu gazowym? podłogówka na parterze, kaloryfery u góry.
aktualnie mam 45 stopni woda, 60 stopni piec
piec gazowy Immergas kondensacyjny victrix coś tam...
chata około 150m

przyszedł rachunek za październik i listopad - 933 zł. trzęsę się i boję się ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak sobie pomyślę co będzie jak temperatura na zewnątrz spadnie do -10 stopni

#dom #remontujzwykopem #budujzwykopem #ogrzewanie #gaz #piec
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bambuka: postaw sobie termometr i sprawdzaj temp w pomieszczeniu lub ogarnij czy do twojego pieca jest możliwość dokupić czujnik temperatury, bo wtedy sobie go ustawiasz w odpowiednim miejscu, zadajesz np 20 stopni i ci trzyma taka temperaturę w pomieszczeniu :)
Często wtedy możesz ustawiać programu czasowe, że np między 23-6 masz ustawione 18 stopni etc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bambuka: btw ja mam dzienne zużycie 16m3.
Dom nieocieplony, piętrowy z piwnicami, poddasze też bez ocieplenia, brak podłogówki. Zadane 20 stopni i na noc 18 a i tak taniej jak węgiel xdd
zdradzę tylko, że to moja pierwsza zima z piecem gazowym. wcześniej zwykły kopciuch. nawrzucałem drewna i w domu aż gorąco. teraz jednak nie chciałbym zapłacić zbyt dużo względem tego co jest potrzebne
@wszystko_wiem: co do komfortu snu się zgodzę xD kiedyś z mężem sprawdzaliśmy i mieliśmy większe zużycie przy podnoszeniu niż przy utrzymaniu. No ale my mamy domek 80m, piec na ekogroszek, grzejniki - moze nie każda sytuacja jest taka sama to się nie będę wymądrzać :D
A co z krzywą grzewczą i zewnętrznym czujnikiem temperatury ? Masz coś takiego? Ja mam piec gazowy, krzywa grzewcza ustawiona dla podłogówki na 0,25 i temperatura grzania 21 stopni. Przez ostatnie 20 dni zużyłem ok 43 m3 gazu. Pozdr. Łukasz z domista.pl W razie dalszych pytań, służę pomocą. Aaa i zapomniałem że grzeję od 5:00 do 7:30 i od 13:00 do 17:30
@CZESCJESTEMPRZEMEK: pazdziernik był ciepły, czyli przez lisopad najbardziej ci naciągło m3. Możesz podac jaka temp w dzień i ile dokładnie metrów poszło? Ja mam 130m2 użytkowej, same grzejniki przewymiarowane, temp na grzejniki 55, temp wody 45, temp w nocy 19, dzien w zależności od godziny około 20.5 do 21 i mi poszło za 20 dni grzania 120m3 gazu. Średnio 6m za dzień. Uwazam że to dość dużo jaj na temperatury w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@genezaupadku: i tak dużo taniej niż palenie węglem gdzie wcześniejsza instalacja była przedpotopowa, piec bez podajnika i wszystko szło w komin, bo można powiedzieć że była zerowa możliwość regulacji temp