Wpis z mikrobloga

@czwarta_gestosc: Testerka, ha tfu! Mam złe doświadczenia z nimi, wymyślają jakieś głupoty w stylu chce apkę co można instalować w windows i android z jednego pliku a pad ma działać zamiast myszki (koloryzuje ale taki zarys ogólny). Wiadomo że to nie będzie działać ale szefostwo daje jej premie za inwencje, potem awansuje i wymyśla nie realne projekty dla programistów.
wymyślają jakieś głupoty w stylu chce apkę co można instalować w windows i android


@dragon7: wut, gdzie niby testerzy tworzą wymagania biznesowe? Nie wykluczam że takie akrobacje są możliwe bo niejedno widziałem, ale to raczej nie testera tutaj wina tylko ogólnie jakiś ostry cyrk się odwala
@czwarta_gestosc: ja nie rozumiem tych dupowłazów. Sam sądzę, że zwiazek zawodowy w IT niekoniecznie ma sens (choć trzeba pamietać, ze takie firmy mają pracowników na różnych polach, niekoniecznie tylko programiści i niekoniecznie tylko dobrze opłacani), ale takie obrony nie rozumiem. Skoro jest zajebiście, to co wam związek przeszkadza? Najwyzej będzie tam z 5 procent załogi góra, lub mnie.
Co jest złego w możliwości wyboru?
@dragon7: niby tak, ale szanse że programista chciałby "awans" na project managera są raczej skromne, bo hajs podobny a zamiast programować ślęczysz na spotkaniach i dbasz o specyfikację. "Awans", bo to nawet nie ten sam pion. Programista jak już to tech lead/VP of engineering/CTO. Pomijam, że kryterium "90% roboty robi" niekoniecznie musi sugerować adekwatność do roli PMa
Julka miala zjezdzalnie w firmie


@Big_Fomo: swoją drogą niebywałe, że dorośli ludzie jako kluczowe benefity poważnie wymieniają to, że im wstawili fajny kołowrotek do terrarium. Pomijając, że cała wypowiedź zręcznie ignoruje styl maila pana CEO. Tak, wszystko wina zwariowanego Areczka który jest takim mistrzem manipulacji i charyzmy że bez jednego słowa poderwał tłumy, a biedne Sii nie zrobiło nic złego
No ale nad czymś programistycznym musi siedzieć ktoś kto ma jakieś o tym pojęcie, gadanie że tylko się snuje pomysły i nie trzeba się znać co często słyszałem w różnych firmach to idiotyzm dla mnie


@dragon7: Ale PM nie siedzi nad niczym programistycznym. PM to jest taka przedszkolanka która pilnuje, żeby programiści pamiętali co obiecali naklikać xD
@GienekZFabrykiOkienek: No i co z tego, ma się znać, ja podziękowałem za prace w firmie gdzie ten "PM" nie wiedział co to pentla. Teraz mam laskę co może po polsku nie gada ale nawet po pracy można memy programistyczne do niej powysyłać, sama odsyła inne, wiem że się zna pewnie lepiej niż ja i mam szacunek do niej przez to